Alexander Serov (RusVelo) najszybciej pokonał trasę czasówki Vuelta a Murcia. W klasyfikacji generalnej prowadzenie do końca dowiózł młody Nairo Quintana Rojas (Movistar). Bartosz Huzarski (NetApp) ukończył rywalizację na 9. miejscu. Najlepszym góralem wyścigu został Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM)

Drugi, a zarazem ostatni etap hiszpańskiej etapówki to indywidualna jazda na czas z Cash Europa (Murcia) do Gran Vía-Caja Murcia. Trasa liczyła 12,3 km.

Startujący na początku Alexander Serov (RusVelo), bardzo długo utrzymywał się na fotelu lidera. Rosjanin pojechał w czasie 13:46. Wydawało się, że jego rezultat pobije Jonathan Castroviejo (Movistar Team). Hiszpan nie zdołał jednak wyprzedzić ówczesnego lidera, przegrywając z nim o 55 setnych sekundy!

Jak później się okazało, do końca rywalizacji nikt nie był już w stanie pobić czasu Serova. Na trzeciej pozycji znalazł się Alexander Wetterhall (Endura Racing), który uzyskał czas 13:49. “Huzar” stracił do zwycięzcy 21 sekund co dało mu 13. miejsce na etapie.

Lider wyścigu Nairo Quintana Rojas (Movistar), który przejechał trasę w czasie 14:18 obronił koszulkę lidera i wygrał klasyfikację generalną Vuelta a Murcia. Bartosz Huzarski awansował z 10. na 9. pozycję w całym wyścigu! Mistrz Polski Tomasz Marczyński, wygrał klasyfikacje górską.

Wyniki:

º 77 SEROV, Alexander RUS RUSVELO 0:13:46
2º 22 CASTROVIEJO, Jonathan ESP MOVISTAR TEAM mt.
3º 142 WETTERHALL, Alexander SWE ENDURA RACING a 03
4º 184 KUNSHIN, Alexey RUS LOKOSPHINX a 06
5º 81 BARTA, Jan CZE TEAM NETAPP a 10
6º 1 GESINK, Robert NED RABOBANK CYCLING TEA a 12
7º 186 SHILOV, Sergey RUS LOKOSPHINX a 13
8º 183 SVESHNIKOV, Kiril RUS LOKOSPHINX a 16
9º 74 KOVALEV, Evgeny RUS RUSVELO a 16
10º 2 CLEMENT, Stef NED RABOBANK CYCLING TEA a 17
11º 187 SOKOLOV, Dmitry RUS LOKOSPHINX a 17
12º 66 LUDVIGSSON, Tobias SWE PROJECT 1T4I a 20
13º 86 HUZARSKI, Bartosz POL TEAM NETAPP a 21 
14º 141 TIERNAN-LOCKE, Jonath. GBR ENDURA RACING a 22
15º 72 ERSHOV, Artur RUS RUSVELO a 23
16º 176 TERUEL, Eloy ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 23
17º 65 KLUGE, Roger GER PROJECT 1T4I a 23
18º 123 MARQUE, Alejandro ESP CARMIM-PRIO a 23
19º 31 HOOGERLAND, Johny NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 25
20º 173 MANTECON, Sergio ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 25
21º 6 VAN EMDEN, Jos NED RABOBANK CYCLING TEA a 26
22º 35 POELS, Wouter NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 27
23º 11 SANCHEZ, Samuel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 28
24º 4 KELDERMAN, Wilco NED RABOBANK CYCLING TEA a 30
25º 34 MARCZYNSKI, Tomasz POL VACANSOLEIL-DCM PRO a 31 
26º 25 PARDILLA, Sergio ESP MOVISTAR TEAM a 31
27º 27 QUINTANA, Nairo COL MOVISTAR TEAM a 32
28º 26 PLAZA, Ruben ESP MOVISTAR TEAM a 33
29º 105 MAS, Luis ESP BURGOS BH-CST Y LEON a 37
30º 23 HERRADA, Jesus ESP MOVISTAR TEAM a 37
31º 147 VOSS, Paul GER ENDURA RACING a 38
32º 143 CAMAÑO, Iker ESP ENDURA RACING a 38
33º 32 KEIZER, Martijn NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 38
34º 24 KARPETS, Vladimir RUS MOVISTAR TEAM a 38
35º 71 ROVNY, Ivan RUS RUSVELO a 42
36º 43 CESAR, Gustavo ESP ANDALUCIA a 44
37º 185 SHALUNOV, Evgeny RUS LOKOSPHINX a 45
38º 83 BRANDLE, Matthias AUT TEAM NETAPP a 46
39º 145 ROWSELL, Eric GBR ENDURA RACING a 48
40º 5 SLAGTER, Tom Jelte NED RABOBANK CYCLING TEA a 49
41º 124 MESTE, Ricardo POR CARMIM-PRIO a 49
42º 161 FOTHEN, Markus GER TEAM NSP-GHOST a 50
43º 182 BELYKH, Sergey RUS LOKOSPHINX a 50
44º 84 DIETZIKER, Andreas SUI TEAM NETAPP a 52
45º 76 MARKOV, Alexei RUS RUSVELO a 53
46º 56 PIEDRA, Antonio ESP CAJA RURAL a 53
47º 92 ARMEE, Sander BEL TOPSPORT VLAANDEREN- a 54
48º 21 COBO, Juan Jose ESP MOVISTAR TEAM a 54
49º 134 KIENDYS, Tomasz POL CCC POLSAT POLKOWICE a 55 
50º 13 MINGUEZ, Miguel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 56
51º 93 DE KETELE, Kenny BEL TOPSPORT VLAANDEREN- a 57
52º 67 SPRICK, Matthieu FRA PROJECT 1T4I a 01:01
53º 37 RUIYGH, Rob NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 01:01
54º 91 SERRY, Pieter BEL TOPSPORT VLAANDEREN- a 01:03
55º 96 JACOBS, Pieter BEL TOPSPORT VLAANDEREN- a 01:03
56º 156 PACHECO, Francisco J. ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 01:04
57º 41 PALOMARES, Adrian ESP ANDALUCIA a 01:05
58º 151 ROVIRA, Jaume ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 01:07
59º 153 GUARDIOLA, Salvador ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 01:07
60º 117 ZUAZUBISKAR, Illart ESP ORBEA CONTINENTAL a 01:07
61º 115 FRAILE, Omar ESP ORBEA CONTINENTAL a 01:08
62º 53 BROCO, Hernani POR CAJA RURAL a 01:09
63º 94 DE JONGHE, Kevin BEL TOPSPORT VLAANDEREN- a 01:09
64º 163 FIEDLER, Jacob GER TEAM NSP-GHOST a 01:10
65º 52 BRAVO, Garikoitz ESP CAJA RURAL a 01:11
66º 116 MERINO, Igor ESP ORBEA CONTINENTAL a 01:11
67º 122 CASIMIRO, Henrique POR CARMIM-PRIO a 01:12
68º 157 PEREZ, Aitor ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 01:14
69º 12 AZANZA, Jorge ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 01:15
70º 164 FUCHS, Sergej GER TEAM NSP-GHOST a 01:16
71º 63 FRÖLINGER, Johannes GER PROJECT 1T4I a 01:16
72º 64 HUPOND, Thierry FRA PROJECT 1T4I a 01:16
73º 7 LEEZER, Thomas NED RABOBANK CYCLING TEA a 01:16
74º 177 VIGIL, Andres ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 01:17
75º 136 RUTKIEWICZ, Marek POL CCC POLSAT POLKOWICE a 01:17 
76º 152 GONZALEZ, Jonathan ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 01:18
77º 106 SILVA, Joni POR BURGOS BH-CST Y LEON a 01:19
78º 144 DEMPSTER, Zakkari AUS ENDURA RACING a 01:20
79º 112 BAGÜES, Aritz ESP ORBEA CONTINENTAL a 01:21
80º 172 LOPEZ, Adrian ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 01:22
81º 55 PETROV, Danail BUL CAJA RURAL a 01:22
82º 82 BENEDETTI, Cesare ITA TEAM NETAPP a 01:23
83º 15 NIEVE, Mikel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 01:25
84º 97 SALOMEIN, Jarl BEL TOPSPORT VLAANDEREN- a 01:25
85º 125 NUNES, Diogo POR CARMIM-PRIO a 01:27
86º 16 TXURRUKA, Amets ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 01:29
87º 113 BIZKARRA, Mikel ESP ORBEA CONTINENTAL a 01:30
88º 103 BRANAA, Damien FRA BURGOS BH-CST Y LEON a 01:30
89º 44 CHACON, Javier ESP ANDALUCIA a 01:32
90º 165 SCHÄDLICH, Lucas GER TEAM NSP-GHOST a 01:32
91º 171 FERNANDEZ, Ruben ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 01:33
92º 107 VERONA, Carlos ESP BURGOS BH-CST Y LEON a 01:35
93º 121 LIVRAMENTO, David POR CARMIM-PRIO a 01:35
94º 102 BELDA, David ESP BURGOS BH-CST Y LEON a 01:35
95º 162 DOMINGUEZ, Daniel ESP TEAM NSP-GHOST a 01:38
96º 46 ROLDAN, Jose Luis ESP ANDALUCIA a 01:41
97º 45 LECHUGA, Pablo ESP ANDALUCIA a 01:42
98º 154 MARTINEZ, José Rafael ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 01:42
99º 114 ETXEBARRIA, Aritz ESP ORBEA CONTINENTAL a 01:49
100º 17 VELASCO, Ivan ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 01:51
101º 131 BATEK, Dariusz POL CCC POLSAT POLKOWICE a 01:53 
102º 101 ANTON, Manuel ESP BURGOS BH-CST Y LEON a 01:53
103º 155 MERINO, Pedro ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 01:53
104º 51 CARDOSO, Andre POR CAJA RURAL a 01:53
105º 126 PEREIRA, Joao POR CARMIM-PRIO a 01:54
106º 14 CABEDO, Victor ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 01:57
107º 174 NICOLAS, Samuel ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 02:00
108º 62 DOI, Yukihiro JPN PROJECT 1T4I a 02:03
109º 132 GAWRONSKI, Piotr POL CCC POLSAT POLKOWICE a 02:05 
110º 166 MENVILLE, Leo FRA TEAM NSP-GHOST a 02:08
111º 111 ABERASTURI, Jon ESP ORBEA CONTINENTAL a 02:10
112º 61 BONNIN, Thomas FRA PROJECT 1T4I a 02:11
113º 57 SANCHEZ, Julian ESP CAJA RURAL a 02:12
114º 137 TACIAK, Mateusz POL CCC POLSAT POLKOWICE a 02:13 
115º 175 RECHE, Fernando ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 02:14
116º 104 CAPDEPUY, Nicolas FRA BURGOS BH-CST Y LEON a 02:14
117º 47 RUIZ, Eloy ESP ANDALUCIA a 02:19
118º 133 STEPNIAK, Grzegorz POL CCC POLSAT POLKOWICE a 02:20 
119º 167 RADOCHLA, Steffen GER TEAM NSP-GHOST a 02:22
120º 135 MATYSIAK, Bartlomiej POL CCC POLSAT POLKOWICE a 02:25 
121º 42 CABELLO, Antonio ESP ANDALUCIA a 02:26
122º 54 DE LA FUENTE, David ESP CAJA RURAL a 02:27
123º 127 VICTORINO, Nelson POR CARMIM-PRIO a 02:30
124º 146 MANDRI, Rene EST ENDURA RACING a 03:41

Klasyfikacja generalna:
1º 27 QUINTANA, Nairo COL MOVISTAR TEAM 05:06:10
2º 141 TIERNAN-LOCKE, Jonath. GBR ENDURA RACING a 06
3º 35 POELS, Wouter NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 09
4º 25 PARDILLA, Sergio ESP MOVISTAR TEAM a 15
5º 22 CASTROVIEJO, Jonathan ESP MOVISTAR TEAM a 21
6º 11 SANCHEZ, Samuel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 22
7º 31 HOOGERLAND, Johny NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 25
8º 1 GESINK, Robert NED RABOBANK CYCLING TEA a 33
9º 86 HUZARSKI, Bartosz POL TEAM NETAPP a 47
10º 147 VOSS, Paul GER ENDURA RACING a 01:24
11º 41 PALOMARES, Adrian ESP ANDALUCIA a 01:26
12º 24 KARPETS, Vladimir RUS MOVISTAR TEAM a 01:53
13º 92 ARMEE, Sander BEL TOPSPORT VLAANDEREN- a 02:03
14º 52 BRAVO, Garikoitz ESP CAJA RURAL a 02:07
15º 55 PETROV, Danail BUL CAJA RURAL a 02:08
16º 183 SVESHNIKOV, Kiril RUS LOKOSPHINX a 02:23
17º 143 CAMAÑO, Iker ESP ENDURA RACING a 02:24
18º 23 HERRADA, Jesus ESP MOVISTAR TEAM a 02:42
19º 83 BRANDLE, Matthias AUT TEAM NETAPP a 02:47
20º 84 DIETZIKER, Andreas SUI TEAM NETAPP a 02:53
21º 56 PIEDRA, Antonio ESP CAJA RURAL a 02:58
22º 71 ROVNY, Ivan RUS RUSVELO a 03:03
23º 2 CLEMENT, Stef NED RABOBANK CYCLING TEA a 03:04
24º 91 SERRY, Pieter BEL TOPSPORT VLAANDEREN- a 03:04
25º 51 CARDOSO, Andre POR CAJA RURAL a 03:35
26º 63 FRÖLINGER, Johannes GER PROJECT 1T4I a 03:37
27º 44 CHACON, Javier ESP ANDALUCIA a 03:39
28º 161 FOTHEN, Markus GER TEAM NSP-GHOST a 03:44
29º 145 ROWSELL, Eric GBR ENDURA RACING a 03:46
30º 16 TXURRUKA, Amets ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 03:50
31º 121 LIVRAMENTO, David POR CARMIM-PRIO a 03:51
32º 115 FRAILE, Omar ESP ORBEA CONTINENTAL a 03:52
33º 17 VELASCO, Ivan ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 03:58
34º 5 SLAGTER, Tom Jelte NED RABOBANK CYCLING TEA a 03:58
35º 37 RUIYGH, Rob NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 03:59
36º 136 RUTKIEWICZ, Marek POL CCC POLSAT POLKOWICE a 04:01
37º 173 MANTECON, Sergio ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 04:03
38º 177 VIGIL, Andres ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 04:04
39º 151 ROVIRA, Jaume ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 04:05
40º 171 FERNANDEZ, Ruben ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 04:20
41º 96 JACOBS, Pieter BEL TOPSPORT VLAANDEREN- a 04:30
42º 4 KELDERMAN, Wilco NED RABOBANK CYCLING TEA a 04:31
43º 174 NICOLAS, Samuel ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 04:33
44º 103 BRANAA, Damien FRA BURGOS BH-CST Y LEON a 04:41
45º 106 SILVA, Joni POR BURGOS BH-CST Y LEON a 05:06
46º 104 CAPDEPUY, Nicolas FRA BURGOS BH-CST Y LEON a 05:15
47º 67 SPRICK, Matthieu FRA PROJECT 1T4I a 05:25
48º 122 CASIMIRO, Henrique POR CARMIM-PRIO a 05:36
49º 157 PEREZ, Aitor ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 05:38
50º 26 PLAZA, Ruben ESP MOVISTAR TEAM a 05:44
51º 182 BELYKH, Sergey RUS LOKOSPHINX a 06:01
52º 66 LUDVIGSSON, Tobias SWE PROJECT 1T4I a 06:25
53º 12 AZANZA, Jorge ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 06:26
54º 155 MERINO, Pedro ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 06:27
55º 184 KUNSHIN, Alexey RUS LOKOSPHINX a 06:29
56º 15 NIEVE, Mikel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 06:36
57º 185 SHALUNOV, Evgeny RUS LOKOSPHINX a 06:58
58º 21 COBO, Juan Jose ESP MOVISTAR TEAM a 06:59
59º 153 GUARDIOLA, Salvador ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 07:12
60º 45 LECHUGA, Pablo ESP ANDALUCIA a 07:23
61º 112 BAGÜES, Aritz ESP ORBEA CONTINENTAL a 07:26
62º 186 SHILOV, Sergey RUS LOKOSPHINX a 07:28
63º 113 BIZKARRA, Mikel ESP ORBEA CONTINENTAL a 07:35
64º 107 VERONA, Carlos ESP BURGOS BH-CST Y LEON a 07:40
65º 82 BENEDETTI, Cesare ITA TEAM NETAPP a 07:48
66º 32 KEIZER, Martijn NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 07:53
67º 142 WETTERHALL, Alexander SWE ENDURA RACING a 07:55
68º 187 SOKOLOV, Dmitry RUS LOKOSPHINX a 07:59
69º 97 SALOMEIN, Jarl BEL TOPSPORT VLAANDEREN- a 08:16
70º 94 DE JONGHE, Kevin BEL TOPSPORT VLAANDEREN- a 08:24
71º 123 MARQUE, Alejandro ESP CARMIM-PRIO a 08:27
72º 124 MESTE, Ricardo POR CARMIM-PRIO a 08:53
73º 53 BROCO, Hernani POR CAJA RURAL a 08:55
74º 105 MAS, Luis ESP BURGOS BH-CST Y LEON a 09:02
75º 13 MINGUEZ, Miguel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 09:21
76º 131 BATEK, Dariusz POL CCC POLSAT POLKOWICE a 09:35
77º 34 MARCZYNSKI, Tomasz POL VACANSOLEIL-DCM PRO a 09:46
78º 72 ERSHOV, Artur RUS RUSVELO a 09:47
79º 65 KLUGE, Roger GER PROJECT 1T4I a 10:17
80º 134 KIENDYS, Tomasz POL CCC POLSAT POLKOWICE a 10:19
81º 102 BELDA, David ESP BURGOS BH-CST Y LEON a 10:29
82º 81 BARTA, Jan CZE TEAM NETAPP a 11:12
83º 6 VAN EMDEN, Jos NED RABOBANK CYCLING TEA a 11:28
84º 61 BONNIN, Thomas FRA PROJECT 1T4I a 11:35
85º 163 FIEDLER, Jacob GER TEAM NSP-GHOST a 11:38
86º 116 MERINO, Igor ESP ORBEA CONTINENTAL a 11:39
87º 152 GONZALEZ, Jonathan ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 11:46
88º 127 VICTORINO, Nelson POR CARMIM-PRIO a 11:54
89º 77 SEROV, Alexander RUS RUSVELO a 12:12
90º 166 MENVILLE, Leo FRA TEAM NSP-GHOST a 12:36
91º 57 SANCHEZ, Julian ESP CAJA RURAL a 12:40
92º 126 PEREIRA, Joao POR CARMIM-PRIO a 12:50
93º 156 PACHECO, Francisco J. ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 13:16
94º 47 RUIZ, Eloy ESP ANDALUCIA a 13:21
95º 64 HUPOND, Thierry FRA PROJECT 1T4I a 13:28
96º 111 ABERASTURI, Jon ESP ORBEA CONTINENTAL a 13:36
97º 46 ROLDAN, Jose Luis ESP ANDALUCIA a 13:53
98º 54 DE LA FUENTE, David ESP CAJA RURAL a 13:53
99º 154 MARTINEZ, José Rafael ESP GIOS-DESEYR LEON KAS a 13:54
100º 176 TERUEL, Eloy ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 14:40
101º 43 CESAR, Gustavo ESP ANDALUCIA a 15:01
102º 164 FUCHS, Sergej GER TEAM NSP-GHOST a 15:05
103º 144 DEMPSTER, Zakkari AUS ENDURA RACING a 15:09
104º 62 DOI, Yukihiro JPN PROJECT 1T4I a 15:52
105º 93 DE KETELE, Kenny BEL TOPSPORT VLAANDEREN- a 16:03
106º 101 ANTON, Manuel ESP BURGOS BH-CST Y LEON a 16:10
107º 135 MATYSIAK, Bartlomiej POL CCC POLSAT POLKOWICE a 16:42
108º 137 TACIAK, Mateusz POL CCC POLSAT POLKOWICE a 16:59
109º 146 MANDRI, Rene EST ENDURA RACING a 17:30
110º 133 STEPNIAK, Grzegorz POL CCC POLSAT POLKOWICE a 17:39
111º 172 LOPEZ, Adrian ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 18:43
112º 162 DOMINGUEZ, Daniel ESP TEAM NSP-GHOST a 22:13
113º 114 ETXEBARRIA, Aritz ESP ORBEA CONTINENTAL a 22:24
114º 132 GANRONSKI, Piotr POL CCC POLSAT POLKOWICE a 22:40
115º 74 KOVALEV, Evgeny RUS RUSVELO a 23:03
116º 117 ZUAZUBISKAR, Illart ESP ORBEA CONTINENTAL a 23:54
117º 7 LEEZER, Thomas NED RABOBANK CYCLING TEA a 24:03
118º 125 NUNES, Diogo POR CARMIM-PRIO a 24:14
119º 165 SCHÄDLICH, Lucas GER TEAM NSP-GHOST a 24:19
120º 14 CABEDO, Victor ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 24:44
121º 175 RECHE, Fernando ESP SELECCIÓN ESPAÑOLA a 25:01
122º 42 CABELLO, Antonio ESP ANDALUCIA a 25:27
123º 76 MARKOV, Alexei RUS RUSVELO a 26:24
124º 167 RADOCHLA, Steffen GER TEAM NSP-GHOST a 27:36

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej