Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) został zwycięzcą 2 etapu Tour of Oman i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Słowak nie pozostawił swoim rywalom żadnych szans odjeżdżając im na finiszu. Jako drugi na mecie zameldował się Baden Cooke (GreenEdge), trzeci był Tom Jelte Slagter (Rabobank).

Trasa dzisiejszego etapu, prowadząca z Sur do Wadi Dayqah Dam, liczyła sobie 140,5 km, a ukształtowanie terenu sprzyjało ucieczkom.

Jednej z nich, w składzie: David Boucher (FDJ-BigMat),Diego Caccia (Farnese Vini) oraz Martin Kohler i Klaas Lodewijk (BMC Racing Team), udało się zbudować nawet niemal 4 minutową przewagę nad peletonem. Uciekinierzy zostali jednak dogonieni na 5 km przed metą, gdy silne tempo w peletonie zaczął dyktować zespół Sky.

Ostatni kilometr należał do Petera Sagana, który oderwał się od grupy na podjeździe, nie tracąc przewagi na ostatnich, płaskich 300 metrach.

Słowak objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Drugi, Andre Greipel (Lotto) traci 4 sekundy, a trzeci Baden Cooke (Green Edge) 7 sekund. Jedyny Polak w wyścigu, Maciej Bodnar (Liquigas) zajmuje 69 pozycję.

Wyniki 2 etapu Tour of Oman:

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 3:10:44
2 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team
3 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team
4 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan
5 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda
6 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
7 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
8 Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan
9 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 0:00:04
10 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team
11 Thomas Lebas (Fra) Bridgestone Anchor 0:00:06
12 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
13 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:09
14 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep
15 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:13
16 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team
17 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
18 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat
19 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
20 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
21 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
22 Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor
23 Lars Bak (Den) Lotto Belisol Team
24 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:00:17
25 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
26 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:22
27 Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:00:23
28 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda 0:00:27
29 Jai Crawford (Aus) RTS Racing Team
30 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
31 Alex Coutts (GBr) RTS Racing Team
32 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep
33 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
34 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
35 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:00:31
36 Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
37 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan
38 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
39 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
40 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda
41 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
42 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
43 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:00:35
44 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team
45 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
46 Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:00:39
47 Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan
48 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda
49 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i
50 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep
51 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:00:43
52 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor 0:00:46
53 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team
54 Albert Timmer (Ned) Project 1t4i
55 Koen De Kort (Ned) Project 1t4i
56 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan
57 Klaas Sys (Bel) Bridgestone Anchor 0:00:52
58 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor
59 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
60 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:00:54
61 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda 0:01:02
62 Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda
63 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:03
64 Allan Davis (Aus) GreenEdge Cycling Team
65 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
66 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team
67 David McCann (Irl) RTS Racing Team
68 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep
69 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling
70 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
71 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
72 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
73 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep
74 Roy Curvers (Ned) Project 1t4i
75 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin – Barracuda
76 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:01:08
77 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 0:01:14
78 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
79 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:16
80 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:17
81 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat
82 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:26
83 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team
84 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:01:34
85 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 0:01:52
86 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i
87 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
88 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team
89 Kazuo Inoue (Jpn) Bridgestone Anchor
90 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat
91 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team 0:01:03
92 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team
93 Wei Kei Chang (Tpe) RTS Racing Team 0:03:29
94 Lee Rodgers (GBr) RTS Racing Team 0:03:30
95 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling
96 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team
97 Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team
98 Jérémy Hunt (GBr) Sky Procycling
99 Gregory Rast (Swi) RadioShack-Nissan
100 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia
101 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:03
102 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team 0:04:24
103 Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team 0:04:41
104 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor
105 Christian Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
106 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda
107 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
108 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team
109 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
110 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team
111 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team
112 Dominic Klemme (Ger) Project 1t4i
113 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team
114 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team
115 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan
116 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i
117 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
118 Mart Ojavee (Est) Champion System Pro Cycling Team
119 Gorik Gardeyn (Bel) Champion System Pro Cycling Team
120 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team
121 Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team 0:04:47
122 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale
123 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
124 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:49
125 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:41
126 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:05:59
127 Sergey Kudentsov (Rus) RTS Racing Team 0:16:17