Andre Greipel (Lotto Belisol) został pierwszym liderem wyścigu Tour of Oman. Niemiec po finiszu z peletonu pokonał Denisa Galimzyanova (Katusha) oraz Tyler`a Farrara (Garmin-Barracuda).

Pierwszy etap wyścigu prowadził z Al Alam Royal Palace do Wadi Al Hoqay. Trasa liczyła 159 km. Profil odcinka był płaski, więc z góry było wiadomo, że dojdzie do finiszu z dużego peletonu.

Mimo wielu akcji zaczepnych, na metę wpadła cała grupa. Najlepszy okazał się Greipel, który nie wystartował w Tour of Qatar z powodu grypy żołądkowej. Dziś powrócił do rywalizacji i w pięknym stylu odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie. Drugi finiszował 24-letni Rosjanin Galimzyanov, trzeci był Tyler Farrar. Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) był 81.

Andre Greipel został oczywiście liderem wyścigu.

Wyniki:

1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 3:26:09  
2 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team    
3 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda    
4 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i    
5 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    
6 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat    
7 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale    
8 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
9 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
10 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team    
11 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team    
12 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling    
13 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
14 Gorik Gardeyn (Bel) Champion System Pro Cycling Team    
15 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:03  
16 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team    
17 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan    
18 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team    
19 Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan    
20 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team    
21 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i    
22 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan    
23 Koen De Kort (Ned) Project 1t4i    
24 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale    
25 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda    
26 Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor    
27 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat    
28 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia    
29 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor    
30 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat    
31 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan    
32 Kazuo Inoue (Jpn) Bridgestone Anchor    
33 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team    
34 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team    
35 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team    
36 Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan    
37 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol Team    
38 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep    
39 David McCann (Irl) RTS Racing Team    
40 Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda    
41 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team    
42 Gregory Rast (Swi) RadioShack-Nissan    
43 Thomas Lebas (Fra) Bridgestone Anchor    
44 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat    
45 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin – Barracuda    
46 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team    
47 Klaas Sys (Bel) Bridgestone Anchor    
48 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat    
49 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
50 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team    
51 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team    
52 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    
53 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team    
54 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
55 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep    
56 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan    
57 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling    
58 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda    
59 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat    
60 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda    
61 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale    
62 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team    
63 Mart Ojavee (Est) Champion System Pro Cycling Team    
64 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
65 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team    
66 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat    
67 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling    
68 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team    
69 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
70 Wei Kei Chang (Tpe) RTS Racing Team    
71 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team    
72 Jai Crawford (Aus) RTS Racing Team    
73 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team    
74 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
75 Roy Curvers (Ned) Project 1t4i    
76 Lee Rodgers (GBr) RTS Racing Team    
77 Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
78 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor    
79 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat    
80 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team    
81 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale    
82 Christian Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
83 Lars Bak (Den) Lotto Belisol Team    
84 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
85 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team    
86 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep    
87 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team    
88 Alex Coutts (GBr) RTS Racing Team    
89 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep    
90 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team    
91 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team    
92 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor    
93 Albert Timmer (Ned) Project 1t4i    
94 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale    
95 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
96 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team    
97 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i    
98 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
99 Allan Davis (Aus) GreenEdge Cycling Team    
100 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda    
101 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team    
102 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling    
103 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda    
104 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling    
105 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team    
106 Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team    
107 Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team    
108 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
109 Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team    
110 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
111 Jérémy Hunt (GBr) Sky Procycling    
112 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
113 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale    
114 Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team    
115 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 0:00:27  
116 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:29  
117 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:00:32  
118 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:00:40  
119 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team    
120 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:00:46  
121 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team 0:00:56  
122 Dominic Klemme (Ger) Project 1t4i 0:01:31  
123 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:16  
124 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team    
125 Sergey Kudentsov (Rus) RTS Racing Team 0:09:37  
126 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:10:37  
127 Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team

foto: tourofoman.om

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments