Zaprezentowano dziś trasę tegorocznej odsłony wyścigu Tirreno-Adriatico. Nowością we włoskim wyścigu będą dwa etapy jazdy na czas. Zanosi się na to, że królewskim odcinkiem będzie 5. etap na wzniesienie Prati di Tivo.

Wyścig rozpocznie się od 16,9 kilometrowej, drużynowej jazdy na czas z miejscowości San Vincenzo do Donoratico. Etapy numer dwa i trzy, to jedyne w tym wyścigu szanse dla sprinterów.

Z pewnością najtrudniejszym odcinkiem będzie 5. etap z Martinsicuro do Prati di Tivo (196 km). Tego dnia kolarze muszą pokonać w końcówce dwa poważne podjazdy. Na drugim, organizatorzy wyznaczyli metę.

Po szóstym, preferującym kolarzy klasycznych etapie do Offidy, wyścig zakończy się płaską jazdą indywidualną na czas o długości 9,3 km.

Oprócz 18. ekip WorldTour, dzikie karty na tę imprezę otrzymały drużyny: Acqua & Sapone, Colombia Coldeportes, Conalgo-CSF oraz Farnese Vini. Swój przyjazd do Włoch, zapowiadali m.in: Cadel Evans (BMC-Racing) oraz Alberto Contador (SaxoBank).

Etapy Tirreno Adriatico 2012:

Etap 1: San Vincenzo – Donoratico TTT 16.9 km 
Etap 2: San Vincenzo – Indicatore, 230 km 
Etap 3: Indicatore – Terni, 178 km 
Etap 4: Amelia – Chieti, 252 km 
Etap 5: Martinsicuro – Prati di Tivo, 196 km 
Etap 6: Offida-Offida, 181 km 
Etap 7: S. Benedetto del Tronto ITT, 9.3 km

Profil wyścigu Tirreno Adriatico 2012 (proszę kliknąć na zdjęcie, by zobaczyć w pełnym rozmiarze):

Andrzej

Poprzedni artykuł21-letni Nacer Bouhanni pierwszym liderem Etoile de Bessèges. Aktywny Michał Olejnik.
Następny artykułMichał Olejnik o 1. etapie Etoile de Bessèges
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments