Euskaltel-Euskadi zabiera do Australii swoich trzech nowych zawodników: Ricardo Garcíę, Victora Cabedo i Adriána Sáez de Arregui. Wszyscy przybyli do baskijskiej drużyny z jej kontynentalnego zaplecza, ekipy Orbea.

Przyszły sezon będzie bardzo ważny dla zawodników w pomarańczowych trykotach, ponieważ ich sponsor zamierza wycofać się z kolarstwa pod koniec 2012 roku.

“Wiemy, że Romain Sicard, Gorka Izagirre, Pablo Urtasun i Ruben Perez przez złą pogodę w północnej Hiszpanii przenieśli się na wybrzeże Costa Blanca i trenują do naszej imprezy”, powiedział dyrektor wyścigu Mike Turtur.

Wśród zawodników, którzy chcą szybko rozpocząć sezon znalazł się były mistrz świata orlików i zwycięzca Tour de l’Avenir – Romain Sicard. Francuz, który kilkanaście tygodni temu ostro imprezował w Tuluzie, debiutował w barwach Euskaltel-Euskadi podczas Tour Down Under 2011.

Euskaltel-Euskadi na Santos Tour Down Under 2012: Romain Sicard, Gorka Izagirre, Victor Cabedo, Pablo Urtasun, Ruben Perez, Adrián Sáez de Arregui oraz Ricardo Garcia.

Andrzej