Philippe Gilbert zdecydował, że jego pierwszym startem w nowym sezonie będzie wyścig Tour of Qatar. W Europie, nowy kolarz BMC-Racing zadebiutuje podczas Tour du Haut-Var.

Start wyścigu dookoła Kataru odbędzie się w Doha. Cała impreza potrwa od 5 do 10 lutego. Gilbert nie pozostanie już na Półwyspie Arabskim na Tour of Oman. Zamiast tego wyścigu, Mistrz Belgii wróci do Europy na dwu dniowy wyścig Tour du Haut-Var (18-19 luty).

„Dla niego jest to najlepsze przygotowanie do flamandzkiego weekendu, który otwiera sezon wyścigów klasycznych”, powiedział menadżer BMC – John Lelangue.

Gilbert na pewno wystartuje w Omloop Het Nieuwsblad 27 lutego, nie wiadomo jeszcze czy dzień później pojawi się na linii startu Kuurne-Brussels-Kuurne.

Następnym przystankiem najlepszego kolarza poprzedniego sezonu będą Włochy. Przed startem w Mediolan-San Remo (którego jeszcze nigdy nie wygrał), pojawi się w Strade Bianche oraz Tirreno-Adriatico.