Oliver Zaugg został wybrany kolarzem roku w Szwajcarii. Najlepszą Panią, wybrano mistrzynię świata w trialu – Karin Moor. Nagrody wręczono na otwarciu torowej sześciodniówki w Zürich`u.

Zaugg zdobył uznanie kibiców, wygrywając jesienią klasyk Giro di Lombardia. Było to pierwsze i ostatnie zwycięstwo drużyny Leopard-Trek w wyścigu klasycznym. 30-latek zaatakował wtedy na 10 kilometrów przed kreską. Zostawił w tyle, takich kolarzy jak: Philippe Gilbert, Ivan Basso czy Przemysław Niemiec. Na mecie, uzyskał 15 sekund przewagi nad grupką pościgową.

Najlepszym młodzieżowcem został Thomas Litscher – mistrz świata orlików MTB.