Trójka amatorów, ścigających się z francuską licencją została złapana na EPO. W niechlubnym gronie znaleźli się: Grégory Barteau, Carl Naïbo oraz Joann Ruffine.

27-letni Grégory Barteau, „wpadł” podczas wyścigu Circuit des Remparts. W tym sezonie, wraz z naszym rodakiem Zbigniewem Gucwa ścigał się dla ekipy CC Villeneuve St. Germain. Dzięki zwycięstwu w klasyku Paris-Chauny oraz drugiej lokacie w Boucles de l’Austreberthe, w sierpniu trafił na staż do pro-kontynentalnej ekipy Landbouwkrediet.

29-letni Carl Naïbo, to z kolei klubowy kolega Marcina Ślęzaka. Wspólnie ścigali się dla ekipy US Montauban 82. W przeszłości, reprezentował barwy takich ekip zawodowych jak: Bretagne Jean Floch czy nawet Ag2r, kiedy to startował w Giro d`Italia. Francuz zdecydował, że po powrocie z dyskwalifikacji nie wróci już na rower.

24-letni Joann Ruffine, urodził i ściga się na Gwadelupie. Na wyspie, którą upodobał sobie nasz Adam Pierzga, Ruffine to jeden z najlepszych zawodników. W tym sezonie został mistrzem Gwadelupy, wygrał 4. etapy oraz cały wyścig dookoła Gujany Francuskiej oraz dwa razy meldował się na 2. miejscu wyścigu Tour de Guadeloupe (2.2 UCI).