Hiszpański kolarz grupy Movistar Jose Ivan Gutierrez, z niecierpliwością oczekuje startów w przyszłym sezonie. 33 latek, w swoim dorobku ma trzy złote medale mistrzostw kraju w jeździe na czas oraz złoty medal ze startu wspólnego. Jest również  srebrnym medalistą mistrzostw świata z 2005 roku.

Miniony sezon był dla niego jednak bardzo nieudany, gdyż ściganie zakończył już w sierpniu. Ostatnim wyścigiem w tym roku, był dla niego start w Grand Prix Quest France-Plouay, którego zresztą  nie ukończył. 

“Rok 2011 był to z pewnością  mój najgorszy sezon. Czułem się źle psychicznie i fizycznie przez większość startów. To wszystko nie pozwalało mi osiągać dobrych rezultatów. We wrześniu zrobiłem badania, aby dowiedzieć się co może być tego przyczyną i jak ewentualnie sobie z tym poradzić.”- powiedział Gutierrez.

Wszystkiemu winna okazała się choroba o podłożu genetycznym, zwana celiakią.
 
“Cierpię na celiakię. Oznacza to, że ​​muszę przestrzegać diety bezglutenowej. Teraz, kiedy już wiem co mi dolega, a z mojego jadłospisu zostały wyeliminowane produkty takie jak, pszenica i owies, znowu czuję się dobrze. To w rzeczywistości nic skomplikowanego, ale największym problemem było ustalenie źródła moich niepowodzeń.” – wyjaśnił.

Z pewnością głodny zwycięstw i sukcesów Hiszpan, będzie chciał udowodnić, że nadal jest w świetnej formie i pokazać się z jak najlepszej strony.

“Teraz, gdy mój problem został rozwiązany, czuję się bardzo zmotywowany, kiedy myślę o przyszłym sezonie.”- przyznał Hiszpan.

„Chcę znowu wygrywać etapy, najszybciej jak to możliwe by powrócić na swój najwyższy poziom w jeździe na czas. Chce także pomóc swojemu zespołowi na Tour de France i być częścią drużyny narodowej podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.” – dodał.

Tak jak w 2011 roku, Gutierrez sezon rozpocznie styczniowym wyścigiem Tour Down Under. Ma nadzieję, że jego wcześniejsze przygotowania do sezonu dadzą  mu przewagę nad konkurencją.

„Będę  przygotowany na start w Australii, na jak najwyższym poziomie. Jestem gotowy na rozpoczęcie wspaniałego sezonu.” – zakończył.