Kenny Van Hummel (Skil-Shimano) wygrał ostatni etap wyścigu Tour of Hainan. W klasyfikacji generalnej, triumf zaliczył Valentin Iglinskiy (Astana). Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice), na ostatnim etapie zameldował się na 5. pozycji.

Ostatni etap, to 88. kilometrowy, uliczny odcinek po kurorcie Sanya. Po wielu skokach i akcjach zaczepnych, drużyna Skil-Shimano przy wsparciu Astany doprowadziła do sprintu z dużego peletonu.

W tym elemencie, po raz trzeci w tym wyścigu i siódmy w sezonie, najlepszy okazał się Holender Van Hummel. Drugi finiszował Rico Rogers (Giant Kenda Cycling Team). Trzeci był Justin Jules (Velo-ClubLa Pomme Marseille), który dopiero wczoraj stracił żółtą koszulkę lidera. 23-letni Janiszewski, podobnie jak dzień wcześniej zameldował się na 5. miejscu. Jego rówieśnik i kolega z drużyny, Kamil Zieliński był 10.

W generalce, Iglinskiy pokonał o 13 sekund kolarza z RPA, Reinardta Janse Van Rensburga (MTN Qhubeka). Trzeci Niemiec Alexander Schmitt (Team Eddy Merckx-Indeland), stracił do zwycięzcy 20 sekund. Najwyżej sklasyfikowany kolarz CCC Polsat Polkowice, Kamil Zieliński ukończył zmagania w chińskiej etapówce na 19. pozycji.

Wyniki:

1 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 2:01:31
2 Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team
3 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
4 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
5 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
6 Danielle Colli (Ita) Geox-TMC
7 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka
8 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana
9 Verschoor Maarten (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis
10 Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
11 Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano
12 Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
13 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka
14 Mori Kazuhiro (Jpn) Aisan Racing Team
15 Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
16 Stuart Shaw (Aus) Drapac
17 Ayabe Takeaki (Jpn) Aisan Racing Team
18 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
19 Mart Ojavee (Est) Champion System
20 Christian Poos (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
21 Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC
22 Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
23 Peter Erdin (Swi) Atlas Personal-Jakroo
24 Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong China Team
25 Marko Kump (Slo) Geox-TMC
26 Adam Phelan (Aus) Drapac
27 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana
28 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana
29 Wang Meiyin (Chn) China National Team
30 Amir Rusli (Mas) Drapac
31 Raphael Addy (Swi) Atlas Personal-Jakroo
32 Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team
33 Benoit Andre (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
34 Adiq Othman (Mas) Drapac
35 Kimori Nozomu (Jpn) Aisan Racing Team
36 Chen Zhian (Chn) Chinese 361°Cycling Team
37 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
38 Andrey Zeits (Kaz) Astana
39 Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland
40 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil-Shimano
41 Gruzdev Dmitri (Kaz) Astana
42 Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
43 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana
44 Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team
45 Matthieu Sprick (Fra) Skil-Shimano
46 Ma Hainjun (Chn) China National Team
47 Lars Pria (Rom) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
48 Jiang Kun (Chn) China National Team
49 Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team
50 Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis
51 David Mccann (Irl) Giant Kenda Cycling Team
52 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong China Team
53 Xue Cheng (Chn) Chinese 361°Cycling Team
54 Alexander Schrangl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
55 Darren Lapthorne (Aus) Drapac
56 Holger Burkhardt (Ger) Champion System
57 Daniel Reiter (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
58 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
59 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland
60 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong China Team
61 Zhang Ruisong (Chn) China National Team
62 Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC
63 Wai Man Chau (HKg) Champion System
64 Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
65 Wu Xuanfu (Chn) Chinese 361°Cycling Team
66 Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team
67 Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC
68 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
69 Chen Yuanjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team
70 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong China Team
71 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
72 Han Feng (Chn) Skil-Shimano 0:00:08
73 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
74 Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal-Jakroo
75 Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal-Jakroo
76 Wu Kin San (HKg) Champion System
77 Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice
78 Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal-Jakroo
79 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
80 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
81 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
82 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
83 Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team
84 Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
85 David Rösch (Ger) Atlas Personal-Jakroo
86 Sergey Renev (Kaz) Astana
87 Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka
88 Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong China Team
89 Nakajima Yasuharu (Jpn) Aisan Racing Team
90 Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team
91 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano 0:00:14
92 Deon Locke (Aus) Champion System 0:00:18
93 Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka
94 Zhang Wenlong (Chn) China National Team
95 James Tennent (RSA) MTN Qhubeka
96 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:00:21
97 Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka 0:00:49
DNS Adam Semple (Aus) Drapac

Klasyfikacja generalna:

1 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 34:02:42
2 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka 0:00:13
3 Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland 0:00:20
4 Wang Meiyin (Chn) China National Team 0:00:22
5 Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis
6 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland 0:00:23
7 Adam Phelan (Aus) Drapac 0:00:24
8 Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC 0:00:26
9 Adiq Othman (Mas) Drapac
10 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana
11 Matthieu Sprick (Fra) Skil-Shimano
12 Darren Lapthorne (Aus) Drapac 0:00:27
13 Mori Kazuhiro (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:28
14 Christian Poos (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
15 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
16 Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC 0:00:29
17 David Mccann (Irl) Giant Kenda Cycling Team
18 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland
19 Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
20 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil-Shimano
21 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
22 Andrey Zeits (Kaz) Astana
23 Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team
24 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana
25 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong China Team
26 Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC
27 Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 0:00:34
28 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
29 Han Feng (Chn) Skil-Shimano 0:00:37
30 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 0:01:02
31 Ma Hainjun (Chn) China National Team 0:01:13
32 Peter Erdin (Swi) Atlas Personal-Jakroo 0:01:29
33 Nakajima Yasuharu (Jpn) Aisan Racing Team 0:02:40
34 Danielle Colli (Ita) Geox-TMC 0:03:30
35 Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team 0:03:34
36 Wai Man Chau (HKg) Champion System 0:03:41
37 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka 0:04:06
38 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:04:28
39 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana 0:05:35
40 Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal-Jakroo 0:07:26
41 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:07:52
42 Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal-Jakroo
43 Deon Locke (Aus) Champion System 0:09:25
44 Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:15:03
45 David Rösch (Ger) Atlas Personal-Jakroo 0:15:17
46 Sergey Renev (Kaz) Astana 0:16:35
47 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 0:25:06
48 Jiang Kun (Chn) China National Team 0:25:26
49 Alexander Schrangl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
50 Chen Zhian (Chn) Chinese 361°Cycling Team 0:25:28
51 Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka 0:25:47
52 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 0:26:09
53 Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team 0:26:30
54 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano 0:27:42
55 Ayabe Takeaki (Jpn) Aisan Racing Team 0:29:03
56 Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka 0:29:07
57 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 0:29:47
58 Zhang Wenlong (Chn) China National Team 0:30:02
59 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland 0:30:06
60 Verschoor Maarten (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis 0:30:23
61 Mart Ojavee (Est) Champion System 0:30:29
62 Chen Yuanjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team 0:30:31
63 Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:30:32
64 Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
65 Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
66 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong China Team
67 Wu Kin San (HKg) Champion System 0:30:40
68 Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal-Jakroo
69 Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team 0:30:51
70 Wu Xuanfu (Chn) Chinese 361°Cycling Team 0:30:57
71 Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis 0:31:00
72 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano 0:31:05
73 Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team 0:31:15
74 Stuart Shaw (Aus) Drapac 0:31:21
75 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:31:58
76 Kimori Nozomu (Jpn) Aisan Racing Team 0:32:14
77 Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano 0:33:36
78 Amir Rusli (Mas) Drapac 0:34:25
79 Raphael Addy (Swi) Atlas Personal-Jakroo
80 Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong China Team 0:34:27
81 Zhang Ruisong (Chn) China National Team 0:34:34
82 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong China Team 0:34:43
83 Gruzdev Dmitri (Kaz) Astana 0:34:46
84 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:36:35
85 Marko Kump (Slo) Geox-TMC 0:37:14
86 Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka 0:37:39
87 Benoit Andre (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de 0:38:55
88 James Tennent (RSA) MTN Qhubeka 0:43:43
89 Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team 0:56:01
90 Holger Burkhardt (Ger) Champion System 0:57:25
91 Xue Cheng (Chn) Chinese 361°Cycling Team
92 Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team 0:59:43
93 Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland 0:59:51
94 Lars Pria (Rom) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 1:01:18
95 Daniel Reiter (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 1:05:43
96 Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong China Team 1:05:48
97 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments