Thomas Voeckler (Europcar) zapowiedział, że nie będzie koncentrował się na Tour de France 2012, mimo jego znakomitego, czwartego miejsca w ubiegłym roku. Francuz wyjaśnił, że jest zdeterminowana, aby być w formie przez cały sezon. Jego zdaniem, przez dużą ilość jazdy na czas, Wielka Pętla jest po za jego zasięgiem.

“Jest więcej kilometrów jazdy na czas, więc może będę musiał trochę więcej popracować nad tym elementem niż w ciągu ostatnich kilku lat”, powiedział Voeckler. “Nawet jeśli, to myślę że popełnił bym błąd, gdybym zmienił swoją filozofie ścigania. W każdym sezonie, chcę po prostu ścigać się na równym poziomie przez cały rok”.

Voeckler nosił żółtą koszulkę Tour de France, przez dziesięć dni podczas tegorocznego Touru. Stracił ją zaledwie dwa dni przed Paryżem. 32-latek opowiada, że powtórzenie tego wyczynu w przyszłej edycji jest sporym znakiem zapytania.

“Nie mam jakiś wielkich ambicji na ten wyścig, bo nie jestem do niego stworzony. Na pewno będę jechał z większą pewnością siebie”, powiedział. “Byłoby to nieco nie na miejscu, gdybym celował w podium. Szczerze mówiąc, czwarte miejsce w Wielkiej Pętli to dla mnie coś nadzwyczajnego. Nie myślę, że jestem w stanie coś takiego jeszcze powtórzyć”.

Andrzej