Justin Jules (Velo-Club La Pomme Marseille), wygrał 1. etap wyścigu Tour of Hainan (2. HC UCI). Francuz po finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupki, pokonał Valentina Iglinskiy`ego (Astana) oraz Adama Phelan`a (Drapac). Na 4. pozycji zameldował się Kamil Zieliński (CCC Polsat Polkowice).

Pierwszy etap chińskiej etapówki, prowadził z wypoczynkowego kurortu Sanya do Wuzhishan. Pofałdowana trasa liczyła  163.5 km.

W akcje zaczepne, angażowali się zawodnicy Reprezentacji Chin oraz ekipa Champion System. Wysokie tempo oraz dość ciężki teren, porwał peleton na kilka części. Czołówkę stanowiła 39. osobowa grupka, w której kręciło trzech zawodników CCC Polsat Polkowice.

Na finiszu, znakomicie poradził sobie Francuz z kontynentalnej ekipy Velo-Club La Pomme Marseille– Justin Jules, który pokonał Kazacha Valentina Iglinskiy`ego (Astana) oraz Australijczyka,  Adama Phelan`a (Drapac). Tuż za podium, znalazł się 23-letni Zieliński. Dariusz Batek oraz Mateusz Taciak przyjechali na ostatnich dwóch pozycjach w czołówce, zajmując odpowiednio 38. i 39. miejsce.

Wyniki:

1 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 4:12:46
2 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana
3 Adam Phelan (Aus) Drapac
4 Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
5 Mori Kazuhiro (Jpn) Aisan Racing Team
6 Adiq Othman (Mas) Drapac
7 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka
8 Christian Poos (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
9 Wang Meiyin (Chn) China National Team
10 David Gutierrez (Spa) Geox-TMC
11 Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC
12 David Mccann (Irl) Giant Kenda Cycling Team
13 Matthieu Sprick (Fra) Skil-Shimano
14 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
15 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland
16 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil-Shimano
17 Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis
18 Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team
19 Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal-Jakroo
20 Ito Masakazu (Jpn) Aisan Racing Team
21 Han Feng (Chn) Skil-Shimano
22 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
23 Jiang Kun (Chn) China National Team
24 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
25 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana
26 Alexander Schrangl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
27 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong China Team
28 Andrey Zeits (Kaz) Astana
29 Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
30 Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC
31 Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
32 Darren Lapthorne (Aus) Drapac
33 Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka
34 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana
35 Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC
36 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
37 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
38 Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice
39 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:00:05
40 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano 0:01:04
41 Ma Hainjun (Chn) China National Team
42 Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka
43 Peter Erdin (Swi) Atlas Personal-Jakroo
44 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
45 Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team
46 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano 0:01:07
47 Nakajima Yasuharu (Jpn) Aisan Racing Team 0:03:12
48 Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team
49 Zhang Wenlong (Chn) China National Team
50 Wang Zhen (Chn) Chinese 361°Cycling Team
51 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
52 Wai Man Chau (HKg) Champion System
53 Danielle Colli (Ita) Geox-TMC
54 Wu Kin San (HKg) Champion System
55 Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team
56 Frank Dressler-Lehnhof (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
57 Adam Semple (Aus) Drapac
58 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka
59 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
60 Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team
61 Marko Kump (Slo) Geox-TMC
62 Ayabe Takeaki (Jpn) Aisan Racing Team
63 Chen Yuanjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team 0:05:06
64 Tom Thill (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
65 Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
66 Chen Zhian (Chn) Chinese 361°Cycling Team
67 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano
68 Verschoor Maarten (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis
69 Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano
70 Florian Bissinger (Ger) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
71 Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal-Jakroo
72 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
73 Holger Burkhardt (Ger) Champion System
74 Mart Ojavee (Est) Champion System
75 Xue Cheng (Chn) Chinese 361°Cycling Team
76 Christoph Gerstlohner (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
77 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong China Team
78 Dong Xiaoyong (Chn) China National Team
79 Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
80 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana
81 Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team
82 Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal-Jakroo
83 Fukuda Shinpei (Jpn) Aisan Racing Team
84 Eduardo Gonzalo (Spa) Velo-Club La Pomme Marseille
85 Kimori Nozomu (Jpn) Aisan Racing Team
86 Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland
87 Stuart Shaw (Aus) Drapac
88 Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
89 Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
90 Wu Xuanfu (Chn) Chinese 361°Cycling Team
91 Liu Xinjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team
92 Thomas Palmer (Aus) Drapac
93 Ji Xitao (Chn) China National Team
94 Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong China Team
95 David Rösch (Ger) Atlas Personal-Jakroo
96 James Tennent (RSA) MTN Qhubeka 0:07:37
97 Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team
98 Chan Yat Wai (HKg) Hong Kong China Team
99 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong China Team 0:08:59
100 Amir Rusli (Mas) Drapac
101 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
102 Deon Locke (Aus) Champion System
103 Alex Dürager (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
104 Zhang Ruisong (Chn) China National Team
105 Raphael Addy (Swi) Atlas Personal-Jakroo
106 Lars Pria (Rom) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
107 Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka
108 Mohammad Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team
109 Gruzdev Dmitri (Kaz) Astana
110 Daniel Reiter (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:12:04
111 Sergey Renev (Kaz) Astana 0:13:29
112 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
113 Motoi Nara (Jpn) Terengganu Cycling Team
114 Stanley Namanyana (RSA) MTN Qhubeka
115 Benoit Andre (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
116 Alex Christopher Bowden (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
117 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
118 Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
119 Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong China Team
120 Alex Meenhorst (NZl) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
121 Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
122 Christopher Williams (Aus) Champion System 0:16:45
123 Charles Joseph Eldridge (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis 0:23:10
DNF Grégoire Tarride (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
DNF Steven Wong (HKg) Champion System

Klasyfikacja generalna:

1 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 4:12:36
2 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 0:00:03
3 Adam Phelan (Aus) Drapac 0:00:06
4 Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:00:10
5 Mori Kazuhiro (Jpn) Aisan Racing Team
6 Adiq Othman (Mas) Drapac
7 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka
8 Christian Poos (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
9 Wang Meiyin (Chn) China National Team
10 David Gutierrez (Spa) Geox-TMC
11 Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC
12 David Mccann (Irl) Giant Kenda Cycling Team
13 Matthieu Sprick (Fra) Skil-Shimano
14 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
15 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland
16 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil-Shimano
17 Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis
18 Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team
19 Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal-Jakroo
20 Ito Masakazu (Jpn) Aisan Racing Team
21 Han Feng (Chn) Skil-Shimano
22 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
23 Jiang Kun (Chn) China National Team
24 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
25 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana
26 Alexander Schrangl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
27 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong China Team
28 Andrey Zeits (Kaz) Astana
29 Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
30 Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC
31 Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
32 Darren Lapthorne (Aus) Drapac
33 Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka
34 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana
35 Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC
36 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
37 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
38 Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice
39 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:00:15
40 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano 0:01:14
41 Ma Hainjun (Chn) China National Team
42 Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka
43 Peter Erdin (Swi) Atlas Personal-Jakroo
44 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
45 Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team
46 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano 0:01:17
47 Zhang Wenlong (Chn) China National Team 0:03:20
48 Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team 0:03:21
49 Nakajima Yasuharu (Jpn) Aisan Racing Team 0:03:22
50 Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team
51 Wang Zhen (Chn) Chinese 361°Cycling Team
52 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
53 Wai Man Chau (HKg) Champion System
54 Danielle Colli (Ita) Geox-TMC
55 Wu Kin San (HKg) Champion System
56 Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team
57 Frank Dressler-Lehnhof (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
58 Adam Semple (Aus) Drapac
59 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka
60 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
61 Marko Kump (Slo) Geox-TMC
62 Ayabe Takeaki (Jpn) Aisan Racing Team
63 Ji Xitao (Chn) China National Team 0:05:13
64 Mart Ojavee (Est) Champion System 0:05:15
65 Chen Yuanjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team 0:05:16
66 Tom Thill (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
67 Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
68 Chen Zhian (Chn) Chinese 361°Cycling Team
69 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano
70 Verschoor Maarten (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis
71 Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano
72 Florian Bissinger (Ger) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
73 Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal-Jakroo
74 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
75 Holger Burkhardt (Ger) Champion System
76 Xue Cheng (Chn) Chinese 361°Cycling Team
77 Christoph Gerstlohner (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
78 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong China Team
79 Dong Xiaoyong (Chn) China National Team
80 Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
81 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana
82 Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team
83 Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal-Jakroo
84 Fukuda Shinpei (Jpn) Aisan Racing Team
85 Eduardo Gonzalo (Spa) Velo-Club La Pomme Marseille
86 Kimori Nozomu (Jpn) Aisan Racing Team
87 Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland
88 Stuart Shaw (Aus) Drapac
89 Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
90 Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
91 Wu Xuanfu (Chn) Chinese 361°Cycling Team
92 Liu Xinjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team
93 Thomas Palmer (Aus) Drapac
94 Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong China Team
95 David Rösch (Ger) Atlas Personal-Jakroo
96 James Tennent (RSA) MTN Qhubeka 0:07:47
97 Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team
98 Chan Yat Wai (HKg) Hong Kong China Team
99 Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka 0:09:06
100 Deon Locke (Aus) Champion System 0:09:07
101 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong China Team 0:09:09
102 Amir Rusli (Mas) Drapac
103 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
104 Alex Dürager (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
105 Zhang Ruisong (Chn) China National Team
106 Raphael Addy (Swi) Atlas Personal-Jakroo
107 Lars Pria (Rom) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
108 Mohammad Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team
109 Gruzdev Dmitri (Kaz) Astana
110 Daniel Reiter (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:12:14
111 Sergey Renev (Kaz) Astana 0:13:39
112 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
113 Motoi Nara (Jpn) Terengganu Cycling Team
114 Stanley Namanyana (RSA) MTN Qhubeka
115 Benoit Andre (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
116 Alex Christopher Bowden (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
117 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
118 Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
119 Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong China Team
120 Alex Meenhorst (NZl) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
121 Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
122 Christopher Williams (Aus) Champion System 0:16:50
123 Charles Joseph Eldridge (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis 0:23:2

foto: velofotopro.com

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments