Paweł Bernas (Kellys GKS Cartusia Kartuzy) po ucieczce zakończonej powodzeniem został triumfatorem XXXVII Wyścigu o Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej.

Kolarze w niedzielne popołudnie spotkali się w Rudzie Śląskiej. Tegoroczna edycja została przeniesiona na tereny przylegające do centrum handlowego Ruda Śląska Plaza. Do pokonania barwny peleton miał 60 rund po 1000 metrów.

Wyścig został przeprowadzony zgodnie z zasadami kryterium kolarskiego, w którym zawodnicy zdobywali punkty na co trzecim okrążeniu zgodnie z kluczem 5-3-2-1, ostatnie okrążenie jest punktowane podwójnie.

Najwięcej „oczek” uzbierał Paweł Bernas, który przez większość dystansu uciekał wraz z Pawłem Cieślikiem (Team BGŻ) oraz Adamem Pierzgą (Gwada Bikers 118).