Jesse Sergent (Team RadioShack), wykręcił najlepszy czas podczas 4. odcinka Eneco Tour. Nowym liderem wyścigu został Edvald Boasson Hagen (Sky Procycling).

Trasa liczyła 14,7 kilometra, a zawodnicy musieli ścigać się w nierównych, deszczowych warunkach. Najlepiej poradził sobie 23-letni Nowozelandczyk, Jesse Sergent, który wykręcił czas 17 minut i 55 sekund w dość suchej nawierzchni. Druga pozycja dla Alexa Rasmussena (HTC-Highroad) (14 sekund straty). Na trzecim miejscu zameldował się Jurgen Roelandts (Omega Pharma-Lotto), któremu do zwycięstwa zabrakło 20 sekund.

Przy dużych opadach, walczyli kolarze którzy starają się o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Dotychczasowy lider Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto) był dopiero 25, ze stratą 49 s do zwycięzcy. Wykorzystał to wicelider, Edvald Boasson Hagen. Norweg wykręcił 9 czas, ze stratą 32 s do triumfatora.

W klasyfikacji generalnej, Boasson Hagen ma teraz 12 sekund nad Gilbertem. Na trzecim miejscu znajduje się David Millar (Garmin-Cervelo).