Hiszpan Iñigo Cuesta, ogłosił swoje przejście na sportową emeryturę po osiemnastu sezonach w zawodowym peletonie.

42-letni zawodnik, zakończył karierę podczas ostatniego etapu Vuelta a Burgos, który w niedzielę przebiegał blisko jego domu. Duży wpływ na tę decyzję miał fakt, że jego drużyna Caja Rural nie otrzymała dzikiej karty na Vuelta Espana. Cuesta przyprowadził małą grupę zawodników na szczycie w Areniscas de los Pinares i z uśmiechem na twarzy przekroczył linię mety. Ostatni wyścig ukończył na 44. miejscu ze stratą 15:09 do pierwszego Joaquina Rodrigueza (Katusha).

„To był prawdziwy cios, kiedy dowiedziałem się że nie pojadę w tym roku Vuelty. Kiedy to  usłyszałem, straciłem motywację do ścigania”, powiedział Cuesta .

W swojej bogatej karierze, ścigał się dla takich ekip jak: ONCE, Euskaltel, Cofidis, Saunier Duval, CSC, Cervelo TestTeam oraz Caja Rural. Jego największymi sukcesami są zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Vuelta Pais Vasco oraz po etapie w Dauphine Libere i Volta Catalunya. Cuesta był za to cenionym pomocnikiem. Pełnił rolę „Gregario” dla takich kolarzy jak Alex Zulle, Ivan Basso czy Carlos Sastre.

Andrzej


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments