Rossella Ratto (Włochy) została w Offidzie podwójną mistrzynią Europy juniorek! Po piątkowym triumfie w wyścigu na czas, dziś wygrała również rywalizację ze startu wspólnego. Katarzyna Niewiadoma na 8 pozycji!

Młode Panie, do pokonania miały dystans 69 kilometrów. Znajdująca się w znakomitej formie Ratto, zdeklasowała swoje rywalki. Włoszka spróbowała solowego ataku i na mecie miała 4 minuty i 31 sekund przewagi nad grupką pościgową! W walce o srebro, najlepsza była Belgijka Jessy Druyts. Brąz powędrował do gospodyń. Na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka Chiara Vannucci.

Dziesiąta na czas, Katarzyna Niewiadoma (WLKS Krakus Czaja) przyjechała dziś znów,  na wysokim, 8 miejscu! 39 była Karolina Jurczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik) a Monika Kopińska (LKK Warimia Biskupiec) przyjechała na 40 pozycji.

Wyniki top 10:

1 RATTO ROSSELLA Italy les 69 km en 2h11’13”