Rosjanka Larisa Pankova została dziś mistrzynią Europy orliczek w wyścigu ze startu wspólnego. Młoda zawodniczka skutecznie finiszowała z grupki faworytek.  Na 15 pozycji znalazła się Paula Gorycka (CCC Polkowice).

124,2 km, to dystans jakie miały do pokonania zawodniczki, które urodziły się przed 1988 rokiem. Runda przejeżdżała przez okolice włoskiej Offidy. Na metę wpadła kilkuosobowa czołówka z której najlepiej finiszowała Rosjanka Pankova. Złoto powędrowało do reprezentantki Białorusi, Aleny Amialiusik. Brąz z kolei, wywalczyła Lucinda Brand z Holandii.

Najlepsza z Polek, Paula Gorycka ze stratą 4 minut i 29 sekund była 15.

15 GORYCKA PAULA Poland 3:33’09

Poprzedni artykułViviani wygrywa Coppa Citta di Stresa. Matysiak zajmuje 9 pozycję.
Następny artykułTdF: Jelle Vanendert sensacyjnym zwycięzcą na Plateau de Beille. Voeckler nadal liderem!