Zespół Rabobank ogłosił ostateczny skład na Tour de France. Dziewięcioosobowa ekipa zbudowana jest wokół Roberta Gesinka.

Kierownictwo Rabobanku, czyli Erik Breukink, Adri van Houwelingen i Frans Maassen w swoim składzie znalazło miejsce dla pięciu znakomitych górali! A są to Gesink, Bauke Mollema, Laurens ten Dam, Luis Leon Sanchez i Juan Manuel Garate. Skład wypełniają jeszcze Carlos Barredo, Grischa Niermann, Lars Boom oraz Maarten Tjallingii.

„Mamy zamiar jechać cały Tour z myślą o jednym zawodniku. Mamy też zrównoważony zespół. Liczymy na podium, chociaż wiemy że konkurencja będzie równie mocna”, powiedział Breukink na stronie internetowej zespołu.

Gesink zajął szóste miejsce w zeszłorocznym Tour de France. Ostatnio startował w Critérium du Dauphiné, gdzie szlifował formę w górach i poznawał czasówkę w Grenoble. Następnie wyjechał w Alpy, na rekonesans najważniejszych etapów.

Gesink jest szczególnie zmotywowany do etapu z metą na L’Alpe d’Huez, na które często zjeżdża się masa holenderskich kibiców.

„Szczerze mówiąc, to obojętne gdzie bym wygrał, na Galibier lub L’Alpe d’Huez. Najważniejsze było by zwycięstwo, a jeśli było by mi dane, chciałbym triumfować na obu szczytach, zwłaszcza na L’Alpe d’Huez. To holenderska góra”, rozmarzył się zakończenie Holender.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments