Fabio Duarte z Geox-TMC musiał zrezygnować z dalszej jazdy w Giro d’Italia, z powodu kontuzji kolana. Kolumbijczyk doznał urazu prawej rzepki, podczas wypadku na trzecim etapie.

“Upadłem, a pech chciał, że całą siłą uderzenia zamortyzowało moje kolano. Na pierwszy rzut oka, nie wydawało się, że upadek wywoła takie poważne konsekwencje”, powiedział w komunikacie prasowym zespołu. “To było po etapie w Orvieto, gdzie zająłem drugie miejsce. Ból rzepki pogarszał się na etapie pod wzniesienie Montevergine. Chciałem poczekać do poniedziałku, aby spróbować się zregenerować na dniu odpoczynku, ale niestety po zaledwie kilku kilometrach 8. etapu, zdałem sobie sprawę, że nie jestem w stanie kontynuować wyścigu”.

“Po konsultacji z zespołem, postanowiliśmy, że muszę się wycofać. Jestem bardzo rozczarowany, że muszę odejść wyścigu tak wcześnie, ponieważ dobrze sobie radziłem”, kontynuował Duarte. “To było moje pierwsze Giro, więc zależało mi, aby móc dać z siebie wszystko. Szczególnie chciałem pokazywać się na podjazdach, by pomóc Menchovovi i Sastre”.

24-latek to Mistrz Świata młodzieżowców z 2008.r. Duarte po 6. etapie był nawet na 13. pozycji, najlepiej z kolarzy Geox`u

Andrzej