Marcel Kittel (Skil-Shimano) odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo etapowe w wyścigu Cztery Dni Dunkierki. Niemiec umocnił się na fotelu lidera, pokonując Yauheni`ego Hutarovich (FDJ) oraz Denisa Galimzyanova (Katusha).

Trzeciego dnia rywalizacji w regionie Nord-pas-de-Calais, zawodnicy ścigali się z miejscowości Caudry do Le Cateau. Trasa obejmowała sztywne podjazdy, nie brakowało również rantów. W sumie zawodnicy do pokonania mieli 171.2km.

Do przodu, z peletonu wyrwali się: Remi Cusin (Cofidis), Anders Lund (Leopard Trek), Andy Cappelle (Quick Step), Cyril Bessy (Saur Sojasun), Mathieu Claude (Europcar) oraz Anthony Colin (Roubaix Lille Metropole). Na 23 kilometry przed końcem drużyna Skil-Shimano schwytała uciekinierów, doprowadzając do finiszu z peletonu.

Swojego hat-tricka w wyścigu zaliczył Kittel. Młody Niemiec pokonał dziś Hutarovicha oraz Galimzyanova. Jarosław Marycz (SaxoBank SunGard), zameldował się na 36. lokacie.

W generalce 23-latek ma już dzięki bonifikatom, 30 sekund przewagi nad Aidisem Kruopisem (Landbouwkrediet) oraz Mathieu Claude (Team Europcar). Jarek Marycz jest 38. ze stratą 36 sekund.

Jutro ostatni etap wyścigu z Grande-Synthe do Dunkierki o długości 175 kilometrów.

Andrzej