Prolog i dwa pierwsze etapy Giro d’Italia 2012 odbędą się w Danii, taka informacja została potwierdzona dziś rano. Duńskie media spekulowały wcześniej, czy włoski Wielki Tour pojawi się na ich drogach. Teraz wyścig zadebiutuje w Skandynawii.

Patrzymy na to porozumienie z wielką przyjemnością. „Corsa Rosa” wystartuje z najbardziej wysuniętego na północ miejsca w historii Wielkich Tourów. Dzięki działaniom komitetu organizacyjnego w Danii i pozytywnych doświadczeniach z Holandii w 2010 roku, wierzymy że z trzy etapy które odbędą się w Herning i Horsens będą tworzyć globalny wizerunek zarówno Giro d’Italia i duńskiego kolarstwa”, powiedział Angelo Zomegnan, dyrektor Giro d’Italia.

Giro wystartuje w sobotę, 5 maja od jazdy indywidualnej na czas, które rozpocznie się i zakończy w Centrum Wystawowym w Herning, oznajmił burmistrz miasta Lars Krarup dla ekstrabladet.dk .Drugi etap będzie również miał początek i koniec w tym samym mieście, i będzie liczyć około 200 kilometrów.

Etap trzeci będzie rozpoczynał się i kończył w Horsens, po pokonaniu prawie 200 km pętli przez pagórkowate okolice wschodniej Jutlandii. Tego samego dnia, w poniedziałek 7 maja peleton Giro wyleci z Billund do Włoch.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments