Matt Goss (HTC-Highroad) wygrał 2. etap oraz został nowym liderem wyścigu Tour of Oman. Australijczyk po finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupy pokonał Daniele Bennatiego (Leopard Trek) oraz Edvalda Boasson Hagena (Sky Procycling).
Peleton miał dziś do przejechania odcinek o długości 139km z Muscat do Al Wutayya. Mniej więcej w połowie dystansu, na niewielkim podjeździe, na którym wiał mocny wiatr, zasadnicza grupa podzieliła się na dwie części. Na przodzie zostało 71. kolarzy gdzie jechali m.in.: Heinrich Haussler (Garmin-Cervelo), Danilo Hondo (Lampre – ISD), Daniele Bennati, Fabian Cancellara (Leopard Trek), czy też faworyci do generalki: Robert Gesink (Rabobank Cycling Team), Alexandre Vinokourov (Pro Team Astana) czy Patrik Sinkewitz (Farnese Vini – Neri Sottoli).
Natomiast za czołówką zostali m.in. lider wyścigu Theo Bos (Rabobank) oraz Mark Cavendish (HTC-Highroad).
Na finiszu najlepszy okazał się młody Goss, który pokonał znacznie bardziej doświadczonego Bennatiego i kolejnego z kolarzy młodego pokolenia, Boasson Hagena. Dzięki bonifikacie Australijczyk został nowym liderem i ma teraz cztery sekundy przewagi nad Włochem oraz sześć nad Norwegiem.
Trzeci etap liczy sobie 208 km w południowym Omanie. Zaczyna się i kończy w miejscowości Sur.
Wyniki 2 etapu Tour of Oman:
1 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | 3:18:17 | |
2 | Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek | ||
3 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
4 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | ||
5 | Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD | ||
6 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
7 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | ||
8 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
9 | Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana | 0:00:03 | |
10 | Grega Bole (Slo) Lampre – ISD | ||
11 | Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo | ||
12 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | ||
13 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
14 | Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana | ||
15 | Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano | ||
16 | Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling | ||
17 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
18 | Dominique Rollin (Can) FDJ | ||
19 | Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
20 | Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
21 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
22 | Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
23 | Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana | ||
24 | Stijn Vandenbergh (Bel) Katusha Team | ||
25 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | ||
26 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
27 | David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC | ||
28 | Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD | ||
29 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | ||
30 | Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek | ||
31 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC | ||
32 | Tomas Alberio (Ita) Geox-TMC | ||
33 | Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team | ||
34 | Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD | ||
35 | Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek | ||
36 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
37 | Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad | ||
38 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | ||
39 | Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana | ||
40 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
41 | Patrik Sinkewitz (Ger) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
42 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ | ||
43 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
44 | Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo | ||
45 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | ||
46 | Marko Kump (Slo) Geox-TMC | ||
47 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
48 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
49 | Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team | ||
50 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
51 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Geox-TMC | ||
52 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano | ||
53 | Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC | ||
54 | Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
55 | Mark Cassidy (Irl) An Post – Sean Kelly | ||
56 | Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team | ||
57 | Russell Downing (GBr) Sky Procycling | ||
58 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
59 | Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo | ||
60 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD | ||
61 | David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC | ||
62 | Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
63 | Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
64 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | ||
65 | Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad | ||
66 | Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD | ||
67 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | ||
68 | Hayden Roulston (NZl) HTC-Highroad | 0:00:34 | |
69 | Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo | 0:00:43 | |
70 | Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad | 0:00:03 | |
71 | Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek | 0:01:03 | |
72 | Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:00:03 | |
73 | Grégory Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:10:34 | |
74 | Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team | ||
75 | Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD | ||
76 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
77 | Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana | ||
78 | Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team | ||
79 | Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
80 | Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano | ||
81 | Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team | ||
82 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | ||
83 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | ||
84 | Niko Eeckhout (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
85 | John Murphy (USA) BMC Racing Team | ||
86 | Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team | ||
87 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
88 | Kevin Claeys (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
89 | Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad | ||
90 | Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano | ||
91 | Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
92 | Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC | ||
93 | Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling | ||
94 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
95 | Frédéric Guesdon (Fra) FDJ | ||
96 | Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Procycling | ||
97 | Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
98 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | ||
99 | Sam Bennett (Irl) An Post – Sean Kelly | ||
100 | Maxim De Busschere (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
101 | Kevin Van Impe (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
102 | Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
103 | Wouter Weylandt (Bel) Leopard Trek | ||
104 | Mark McNally (GBr) An Post – Sean Kelly | ||
105 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | ||
106 | Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano | ||
107 | Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team | ||
108 | Leif Hoste (Bel) Katusha Team | ||
109 | Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
110 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
111 | Mirco Lorenzetto (Ita) Pro Team Astana | ||
112 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | ||
113 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ | ||
114 | Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
115 | Anthony Geslin (Fra) FDJ | ||
116 | Andrew Fenn (GBr) An Post – Sean Kelly | ||
117 | Sandy Casar (Fra) FDJ | ||
118 | Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
119 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano | ||
120 | Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
121 | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
122 | Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano | ||
123 | Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling | ||
124 | Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano | ||
125 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
126 | Davide Vigano (Ita) Leopard Trek | ||
127 | Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team |
Klasyfikacja generalna po 2 etapie:
1 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | 6:56:36 | |
2 | Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek | 0:00:04 | |
3 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 0:00:06 | |
4 | Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:00:07 | |
5 | Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana | 0:00:09 | |
6 | Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD | 0:00:10 | |
7 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | ||
8 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | ||
9 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
10 | Patrik Sinkewitz (Ger) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
11 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
12 | Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC | ||
13 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | 0:00:11 | |
14 | Mark Cassidy (Irl) An Post – Sean Kelly | ||
15 | Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD | 0:00:12 | |
16 | Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo | 0:00:13 | |
17 | Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling | ||
18 | Dominique Rollin (Can) FDJ | ||
19 | Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana | ||
20 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | ||
21 | Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
22 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
23 | Russell Downing (GBr) Sky Procycling | ||
24 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
25 | Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano | ||
26 | Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD | ||
27 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ | ||
28 | Stijn Vandenbergh (Bel) Katusha Team | ||
29 | Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo | ||
30 | Marko Kump (Slo) Geox-TMC | ||
31 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
32 | Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek | ||
33 | Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team | ||
34 | Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana | ||
35 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
36 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | ||
37 | Tomas Alberio (Ita) Geox-TMC | ||
38 | Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek | ||
39 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | ||
40 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
41 | David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC | ||
42 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | ||
43 | Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo | ||
44 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | ||
45 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
46 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
47 | Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad | ||
48 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC | ||
49 | Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team | ||
50 | Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana | ||
51 | Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
52 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
53 | Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad | ||
54 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Geox-TMC | ||
55 | Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
56 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
57 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
58 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
59 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD | ||
60 | David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC | ||
61 | Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team | ||
62 | Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD | ||
63 | Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
64 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano | ||
65 | Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad | ||
66 | Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
67 | Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
68 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | ||
69 | Hayden Roulston (NZl) HTC-Highroad | 0:00:44 | |
70 | Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo | 0:00:53 | |
71 | Grega Bole (Slo) Lampre – ISD | 0:01:01 | |
72 | Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek | 0:01:13 | |
73 | Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:10:34 | |
74 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 0:10:38 | |
75 | Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano | 0:10:40 | |
76 | Mark McNally (GBr) An Post – Sean Kelly | 0:10:41 | |
77 | Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team | 0:10:44 | |
78 | Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team | ||
79 | Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team | ||
80 | John Murphy (USA) BMC Racing Team | ||
81 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | ||
82 | Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC | ||
83 | Niko Eeckhout (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
84 | Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
85 | Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano | ||
86 | Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad | ||
87 | Grégory Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
88 | Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
89 | Kevin Claeys (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
90 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ | ||
91 | Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
92 | Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling | ||
93 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | ||
94 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
95 | Mirco Lorenzetto (Ita) Pro Team Astana | ||
96 | Maxim De Busschere (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
97 | Frédéric Guesdon (Fra) FDJ | ||
98 | Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
99 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | ||
100 | Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team | ||
101 | Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
102 | Wouter Weylandt (Bel) Leopard Trek | ||
103 | Leif Hoste (Bel) Katusha Team | ||
104 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
105 | Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana | ||
106 | Sam Bennett (Irl) An Post – Sean Kelly | ||
107 | Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
108 | Davide Vigano (Ita) Leopard Trek | ||
109 | Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD | ||
110 | Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team | ||
111 | Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
112 | Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano | ||
113 | Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
114 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
115 | Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling | ||
116 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
117 | Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano | ||
118 | Kevin Van Impe (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
119 | Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Procycling | ||
120 | Anthony Geslin (Fra) FDJ | ||
121 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
122 | Sandy Casar (Fra) FDJ | ||
123 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | ||
124 | Andrew Fenn (GBr) An Post – Sean Kelly | 0:11:04 | |
125 | Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano | 0:11:32 | |
126 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano | 0:11:43 | |
127 | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:12:25 |