Lance Armstrong (RadioShack) ogłosił zakończenie kariery sportowej. Zawodnik RadioShack był przypisywany do startów w swoich krajowych imprezach, które odbędą się w 2011.r, jednak zgodnie z zapowiedziami Santos Tour Down Under był jego ostatnim wyścigiem w karierze.

Armstrong ogłosił swoją decyzję w rozmowie z Associated Press w środę w Austin, w Teksasie. Powiedział również że nie żałuje swojej decyzji, o powrocie do sportu pod koniec 2008 roku, pomimo tego, że nie wygrał po raz ósmy Tour de France i oskarżeń o doping w jego dawnym zespole US Postal Service.

“Nie mogę powiedzieć, że czegoś żałuję. To był doskonały czas. Naprawdę myślałem, że chcę wygrać kolejny Tour “, powiedział Armstrong AP. “Jednak konkurencja jest duża i stwierdziłem, że nie ma sensu startować po raz trzeci”.

Armstrong zamienił ekipę Astana dla nowego zespołu RadioShack przed sezonem 2010, jednak zmiana nie okazała się lepsza ponieważ ostatecznie w Tour de France zajął 23 miejsce.

“Nie mam żalu o występ w zeszłym roku”, powiedział. “Było dużo kraks, problemów z rowerem – to były rzeczy, które są poza moją kontrolą”.

Armstrong opuszcza sport po dość kontrowersyjnej karierze. Mimo siedmiu zwycięstw w Tour de France co nadal stanowi rekord, jego kariera była konsekwentnie opierana oskarżeniami o doping. Wielokrotnie, publicznie kłócił się ze swoimi rywalami w Tourze jak z Christophe`m Bassons w 1999 roku czy Filippo Simeonim w 2004 roku.

“Wiele informacji zostało błędnie przedstawionych, jednak to jest nieodłączną częścią kolarstwa. Nie mam zbyt wiele konfliktów, jedynie zazdrość i gorycz porażki powoduje, że niektórzy starają się zaistnieć w swoich wypowiedziach”.

Foto: www.corvospro.com