W sobotę odbyła się prezentacja zespołu Geox-TMC. Gala odbyła się w Padwie we Włoszech, a poprowadził ją prezydent Geoxu Mario Moretti Polegato.

Po pierwszych niepowodzeniach, czyli nieuzyskaniu statusu ProTeam i nie zaproszeniu na Tour de France 2011, Professional Continental Geox-TMC oczekuje, że pojedzie włoski i hiszpański Wielki Tour w 2011 roku. Mimo, że zespół nie został jeszcze oficjalnie zaproszony na Giro i Vueltę, to liczy że duet Denis Menchov – Carlos Sastre, którzy wspólnie mają na koncie wygrane w tych wyścigach oraz podia Tour de France, staną na starcie Giro 7 maja w Turynie.

Geox jest jedną z czołowych firm obuwniczych na całym świecie. Ma siedzibę we włoskiej Montebellunie. Firma wykonuje ponad 20 mln par butów rocznie z opatentowaną technologią oddychania. Firma wykonuje już obuwie dla zespołu Red Bull F1 oraz mistrza świata Sebastiana Vettela.

“Menchov i Sastre są wielkimi i wspaniałymi kapitanami drużyny, są wzorem dla naszych młodych zawodników”, powiedział kierownik zespołu Mauro Gianetti dla Cyclingnews . “Średnia wieku naszego zespołu to 26 lat, mamy kilku świetnych młodych kolarzy, jak słoweński sprinter Marco Kump zwycięzca Tour of Flanders U23 w 2010.r, Rosjanin Dimitri Kozontchuk zwycięzca Paryż-Roubaix U23 w 2005 r., Kolumbijczyk Fabio Duarte Mistrz Świata U23 z 2008 roku, dobrzy górale z Hiszpanii, Rafael i Fabio Felline Valls”.

Pełny skład ekipy Geox TMC na sezon 2011.

Tomas Alberio (Ita)
Mauricio Ardila Cano (Col)
David Blanco (Spa)
Matthias Brandle (Aut)
Giampaolo Cheula (Ita)
Juan Jose Cobo (Spa)
Daniele Colli (Ita)
Marco Corti (Ita)
David De la Fuente (Spa)
Fabio Duarte (Col)
Arkaitz Duran (Spa)
Fabio Felline (Ita)
Xavier Florencio (Spa)
Noe Gianetti (Swi)
David Gutierrez Gutierrez (Spa)
Dmitry Kozontchuk (Rus)
Marco Kump (Slo)
Denis Menchov (Rus)
Matteo Pelucchi (Ita)
Daniele Ratto (Ita)
Carlos Sastre (Spa)
Rafael Valls (Spa)
Marcel Wyss (Swi)

Składy wszystkich ekip ProTeam znajdziesz > tutaj

Foto: www.carlossastre.com