Międzynarodowa Unia Kolarska jest “zadowolona” z pracy j Hiszpańskiej Federacji kolarskiej, która wyjaśniała sprawę Alberto Contadora i oczekuje “ze spokojem i zaufaniem” na ostateczną decyzję, która spodziewana jest na początku przyszłego tygodnia.

Enrico Carpani, rzecznik prasowy UCI poprowadził w piątek konferencję prasową w Madrycie.  Nie chciał powiedzieć, czy będzie odwołanie decyzji UCI na temat raportu Hiszpańskiej Federacji. ”Dopóki badania dowodów trwają, nie będzie ostatecznej decyzji. Albo ją  zaakceptujemy, albo złożymy wniosek o odwołanie”.

UCI będzie miała miesiąc na decyzję, w tym czasie musi zdecydować czy odwoła się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Dodał na łamach  as.comTo nie jest korzystne dla kolarstwa, jeśli Contador zostanie zawieszony”.

Carpani powiedział, że UCI ma “najwyższy stopień zaufania do RFEC (Hiszpańskiej Federacji)”. “Jakość pracy Federacji jest dobra i zadowala nas”.

RFEC prawdopodobnie zaleca jednoroczny zakaz startów, takie spekulacje pojawiły się na łamach hiszpańskich mediów. Jednak drugą opcją jest to, że zwycięzca Tour de France zostanie uniewinniony.

Przepisy mówią, że Clenbuterol podlega dwuletniemu zakazowi bez względu na ilość wykrytej substancji“, zauważa Carpani.

Foto: www.corvospro.com