Ekipa Bartosza Huzarskiego, Team NetApp ma nadzieję, że kiedyś pojedzie w Tour de France. Jednak będzie to utrudnione, gdy niemiecka telewizja nie będzie pokazywać Wielkiej Pętli. Niemiecki team odpowiada na doniesienia o tym, że dwie stacje telewizji publicznej, ARD i ZDF ogłosiły w tym tygodniu, iż od 2012.r nie będą pokazywać wyścigu.

„To smutne i trzeba nad tym ubolewać„, powiedział kierownik zespołu NetApp Ralph Denk, dla agencji informacyjnej DP. Ekipa w tym roku przeniosła się do grona ekip ProContinental, i ma nadzieję osiągnąć status ProTeam w 2012 roku.

„Oczywiście chcielibyśmy mieć w zanadrzu taką promocje jak ARD i ZDF, gdy jechalibyśmy Tour po raz pierwszy. Ale na szczęście nasz sponsor jest globalną korporacją i możemy liczyć na Eurosport, który pokazuje wyścig na całym świecie, również w Niemczech„, powiedział Denk.

U naszych zachodnich sąsiadów, od kilku lat notuje się spadek liczby widzów kolarskich imprez, po części z winy dopingu w naszym sporcie.

„To karze kolarstwo jako pioniera w walce z dopingiem. Chciałbym, aby wszystkie inne sporty wypowiedziały wojnę temu procederowi”, opowiada Denk.

Hans-Michael Holczer, były kierownik zespołu Team Gerolsteiner, również krytykuje telewizję. „Ich obawy o spadek liczby widzów nie są prawdziwym argumentem”.

Gerry van Gerwen, menedżer Team Milram, który zakończył działalność w 2010 r., nazwał tą decyzję telewizji „manewrem taktycznym”, jasno argumentując sprawę. „Nie mogę sobie wyobrazić, że ARD i ZDF po prostu wyślą ponad milion widzów do Eurosportu”.

Foto: Team NetApp

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments