Głównymi punktami sezonu dla Denisa Menchov’a w 2011 r. będą: zwycięstwo w Giro d’Italia i Vuelta a España, zapowiedział Rojsnin, dowiedziawszy się, że jego Geox-TMC nie został zaproszony do Tour de France.

“Podoba mi się Giro i Vuelta, także chciałbym w obu tych wyścigach wygrać”, powiedział Menchov. Menchov wygrał w setną rocznicę edycję włoskiego wyścigu w 2009 roku, jednakże jego zespół nie może być pewien otrzymania zaproszenia do tej imprezy w tym sezoenie.

Ale patrząc z perspektywy organizatorów Wielkiej Pętli, nawet obecność Carlosa Sastre (zwycięzcy TdF z 2008 r.) nie była wystarczająca by zaprosić na wyścig ekipę Geox. Jak do sprawy podejdą Hiszpanie? Wkrótce się dowiemy.

Carlos Sastre wraz z Rosjaninem mają podobne cele na bieżący sezon. Menchov zapytany, jak sobie zespół poradzi sobie z pomaganiem obojgu, odpowiada: „To, że mamy podobne cele na sezon nie stwarza problemu. W zależności od dyspozycji będziemy ustalać kto na kogo będzie pracować. Znam Carlosa od lat, a nasza współpraca z dnia na dzień przebiega lepiej”.

Menchov dołączył do Geox-TMC pod koniec 2010 roku. Mimo burzliwych początków w nowym zespole Mauro Gianetti’ego Menchov jest przekonany, że to był dobry krok. „Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. To dobry zespół, wszyscy bardzo dobrze się dogadujemy”, powiedział Rosjanin.

Menchov rozpocznie sezon 2011 prawdopodobnie od Challenge Mallorca, następnie weźmie udział w Ruta del Sol, Tour of Catalonia i Tour de Romandie.

Galopente

Foto: www.corvospro.com