Zawodnicy Quick Step trenują w Calpe i rozkoszują się słońcem oraz temperaturą około 20 °C. Obóz treningowy potrwa 10 dni.

Podczas gdy w reszcie Europy panuje zima, w Hiszpanii rozpoczęła się już wiosna. Quick Step skorzystał z tej aury i wybrał się w rejon Calpe na obóz treningowy. Zawodnicy zakończyli w środę ciężki, trzydniowy blok treningowy. W czwartek i w piątek kolarze odbyli lekką, relaksacyjną wyprawę dookoła miasteczka. Wycieczka obejmowała krótką wspinaczkę i przerwę na kawę w przydrożnej kafejce z widokiem na Morze Śródziemne.

Zespół Quick Step spadł na 18 miejsce w rankingu UCI, ale Patrick Lefevere podkreślił, że jego zespół będzie znacznie silniejszy na szosie niż to wygląda „na papierze”. Tom Boonen wydaje się być w formie po kontuzji kolana i na pewno będzie ważnym zawodnikiem w klasykach. Boonen stracił większość sezonu 2010 ze względu na problem z kolanem. Ale Belg jest przekonany, że to już koniec kłopotów z tą kontuzją.

„Moje kolano jest już w najlepszym porządku. Myślę, że czuje się trochę lepiej niż w zeszłym roku, kiedy zacząłem przygotowania do sezonu. Trenowałem sporo w siłowni w ciągu ostatnich kilku miesięcy, aby odzyskać pełną sprawność w nodze. Atmosfera jest naprawdę dobra w zespole. Jest to młody zespół, ale myślę, ale mamy jeden z trzech najlepszych zespołów wyprowadzających w całym peletonie. Zastanawiałem się nad rozpoczęciem sezonu w Tour Down Under, ale zdecydowałem się poczekać do Kataru”,  powiedział zawodnik Quick Step.

Stijn Devolder przeniósł się wprawdzie do Vacansoleil, ale przyjście Gerta Steegmansa, Francesco Chicchi’ego i Geralda Ciolka pozwoli Quick Step być nadal groźną ekipą w sprintach. Sylvain Chavanel i Jérôme Pineau mają stanowić podwójne uderzenie na Tour de France, a Niki Terpstra i Marc De Maar mają zwiększyć wszechstronność zespołu.

Nazwisko warte zapamiętania to Guillaume Van Keirsbulck. Ten zawodnik 14 lutego skończy 20 lat i jest najmłodszym zawodnikiem zawodowym w Belgii i najmłodszym zawodnikiem w ekipach ProTeam. Zdobył Junior Paryż-Roubaix w 2009 roku. Czyżby następca Toma Boonena?

Galopente