Andy Schleck został wybrany najlepszym sportowcem Luksemburga. Tytuł dla kolarza przypadł już drugi rok z rzędu, Andy pokonał swojego brata Franka.

Schleck zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France i stanie się laureatem tego wyścigu, jeśli Alberto Contador zostanie ukarany za pozytywny wynik analityczny na Clenbuterol podczas wyścigu. Były kolarz SaxoBanku nosił żółtą koszulkę TdF przez sześć dni, wygrał dwa etapy oraz zwyciężył klasyfikację U-23 po raz trzeci rok z rzędu.

Andy Schleck zdobył 477 głosów w ankiecie, pewnie pokonując brata,  Franka (247). Pływak Laurent Carnol był trzeci z 182 głosami na koncie.

Zwycięstwo Schlecka oznacza że w ostatnich ośmiu latach, plebiscyt wygrywał kolarz. Frank Schleck zgarnął łupy po udanym sezonie 2006, Kim Kirchen był uznawany najlepszych sportowcem Luksemburga w pozostałych pięciu edycjach.

Ani Andy, ani Frank nie byli w stanie uczestniczyć w ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w Casino Mondorf w czwartek wieczorem. Bracia są obecnie w Szwajcarii na pierwszym spotkaniu Luksemburg Cycling Project przed rozpoczęciem nowego roku.

Poprzedni artykułHushovd: ” „Jestem pewien co do możliwości Cancellary, ale nie Luksemburg Cycling Project.”
Następny artykułBartosz Huzarski: „Ulga, radość i od dzisiaj większy spokój”
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments