Pierwsze spotkanie drużyny Garmin-Cervelo odbyło się w ten weekend na Kajmanach. Była to znakomita okazja do odpoczynku dla Christiana Vande Velde, który boryka się z kontuzjami.

Vande Velde nie mógł wystartować w Giro d’Italia i Tour de France z powodu złamania kości na wiosnę. Wykurował się na wyścig Vuelta a Espana, gdzie złamał cztery żebra…

Sezon zakończył na mistrzostwach świata w Australii. Po sezonie 34-letni zawodnik z Chicago zaliczył kompletny odpoczynek w nowym domu.

“Nie zrobiłem nic przez prawie pięć tygodni, a to najdłuższa przerwa jaką kiedykolwiek miałem w życiu. Potrzebowałem takiego długiego odpoczynku, aby całkowicie się zrelaksować, psychicznie jak i fizycznie,” powiedział dla Cyclingnews. “Mam nowy dom i cieszę się z powrotu do Chicago”.

Ekipa Garmin-Cervelo: zawodnicy jak i personel spotkali się w celu zapoznania nowego składu w Reef Resort na Grand Cayman.

“To jest ważne, aby spotkać się i być z dala od rowerów i rozmawiać o rzeczach, które nie odnoszą się do kolarstwa, kalendarza startów. To jest okazja do porozmawiania i robienia rzeczy, które lubimy poza naszym sportem”, powiedział Vande Velde ze śmiechem.

Foto: www.corvospro.com