Aleksander Winokourow (Astana) powiedział, że ma zamiar stanąć na podium Tour de France w 2011.r. Kazach wyraził również nadzieję że jego były kolega z ekipy, Alberto Contador nie straci zwycięstwa w TdF przez pozytywny wynik na Celnbuterol.

Winokurow został przyłapany na dopingu krwi podczas Touru 2007, w konsekwencji został zawieszony na dwa lata i wypadł z wyścigu na dwie kolejne edycje. Vino powrócił do Francji w tym sezonie i zdążył już wygrać etap, jak również przyczynił się w zwycięstwie Alberto Contadora w Paryżu.

„Na dzień dzisiejszy, myślimy o walce w ogólnej klasyfikacji. Dlaczego nie?” pyta Winokurow. „Powiedzmy, że gdyby nie pomoc na rzecz Contadora to w tegorocznym wyścigu mogłem walczyć o trzecie miejsce z Denisem Menchovem. Więc myślę, że mogę powtórzyć to w przyszłym sezonie”

Nie będziemy rezygnować z walki o klasyfikację generalną przed startem. Będziemy walczyć o żółtą koszulkę, jeśli się nie uda to powalczymy o koszulkę górala czy klasyfikację drużynową lub o zwycięstwa na prestiżowych etapach. Ale dzisiaj, celem numer jeden jest walka o podium”.

Kazach wypowiedział się również na temat Alberto Contadora. „Nikomu nie zależy na dyskwalifikacji Contadora. Ani Astanie, ani kolarstwu, Tour de France czy nawet UCI,” powiedział. „Trudno mi oceniać, bo nie znam wszystkich niuansów. Mam nadzieję, że nie zostanie zdyskwalifikowany, a zwycięstwo pozostanie przypisane Astanie”.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments