Team Saxo Bank SunGard potwierdził, że Alberto Contador będzie uczestniczył w pierwszym zgrupowaniu zespołu, który rozpoczyna się w niedzielę w ośrodku Playitas na wyspie Fuerteventura w archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Contador została tymczasowo zawieszony po tym jak otrzymał pozytywny wynik testu na Clenbuterol w Tour de France, ale UCI zezwoliła mu na treningi z nowym zespołem. W międzyczasie zawodnik czeka na rozprawę przed Wydziałem Dyscyplinarnym Hiszpańskiego Związku Kolarskiego.

Po odejściu wielu czołowych zawodników z drużyny po zakończonym właśnie sezonie, 25 zawodników będzie tworzyć odmłodzony zespół Saxo Bank SunGard, który następne dwa tygodnie spędzi razem.

„Jestem naprawdę dumny z tej grupy zawodników, a ja nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z tymi ludźmi”, powiedział właściciel zespołu Bjarne Riis w oświadczeniu wydanym przez ekipę.

To niezwykle ważny obóz dla zespołu i całej naszej organizacji. Jest to pierwszy raz kiedy jesteśmy wszyscy razem i jest to doskonała okazja aby bliżej się poznać. W tym czasie tworzymy pełne fundamenty dla naszej ekipy. Dlatego też w dalszym ciągu będziemy współpracować z naszymi przyjaciółmi w Playitas, którzy stwarzają nam wymarzone warunki do pracy”.

W składzie Saxo Banku na kolejny sezon znalazł się Jarosław Marycz.

Skład SaxoBanku na sezon 2011:

Juan Jose Haedo (Argentyna)
Lucas Sebastian Haedo (Argentyna)
Richie Porte (Australia)
David Tanner (Australia)
Baden Cooke (Australia)
Nick Nuyens (Belgia)
Mørkøv Michael (Dania)
Klostergaard Kasper (Dania)
Mads Christensen (Dania)
Brian Vandborg (Dania)
Steensen André (Dania)
Aaen Jonas (Dania)
Chris Anker Sørensen (Dania)
Nicki Sørensen (Dania)
Jonathan Bellis (Wielka Brytania)
Matteo Tosatto (Włochy)
Boaro Manuele (Włochy)
Didier Laurent (Luksemburg)
Jarosław Marycz (Polska)
Alberto Contador (Hiszpania)
Benjamin Noval (Hiszpania)
Daniel Navarro (Hiszpania)
Jesus Hernandez (Hiszpania)
Gustav Larsson (Szwecja)
Gustov Wołodymyr (Ukraina)

Foto: www.corvospro.com

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
sztywnyjakszosowka
sztywnyjakszosowka

Jasne , niech se Albercik gada , Właśnie ciapie bigos , dopiero mi próbka wyjdzie Porażki medialne w tym roku miał straszne kto śledził to wie ….