Ekipa AG2R-La Mondiale ogłosiła skład na sezon 2011. We francuskim zespole znalazło się 27 miejsc, a największą jego gwiazdą jest 27-letni Irlandczyk, Nicolas Roche.

Zespół w dużej mierze jest podporządkowany pod siostrzeńca Seana Kelly`ego, Nicolasa Rocha. Irlandczyk co roku poprawia swoje lokaty w klasyfikacjach generalnych największych wyścigów. W tym sezonie kolarz ukończył Tour de France na 15. pozycji, a wyścig Vuelta a Espana na 7. miejscu. Oprócz tego ukończył Vuelta a Catalunya na wysokiej, 5. lokacie.

Pomagać w górach mają mu dwaj Francuzi: Christope Riblon oraz John Gadret. Ten pierwszy w tym sezonie wygrał jeden z górskich etapów na Tour de France, z kolei Gadret dobrze pojechał Giro gdzie zajął 13. pozycję.

Ag2r przed nowym sezonem wzmocni Jean-Christophe Péraud, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Pekinu w MTB, ścigał się dla Omega Pharma – Lotto, dla której w zakończonym sezonie uplasował się tuż za podium klasyfikacji generalnej Vuelta al Pais Vasco oraz zajął 9. miejsce w Paryż-Nicea.

Ekipa nie zapomina o młodych talentach. W zespole na kolejny sezon pozostał 23-letni perspektywiczny góral z Luksemburga, Ben Gastauer. Z kolei ze Skil-Shimano przychodzi 24-letni francuski sprinter, Steve Houanard który był bardzo aktywny podczas tegorocznego wyścigu Tour de Pologne.

Poprzedni artykułBettini nie daje szans Cavednish’owi w MŚ w przyszłym roku
Następny artykułSamuel Sanchez: „W przyszłym roku, Tour znów będzie moim głównym celem”