Najsilniejsza warszawska grupa sympatyków “szosy”, Rondo Babka Team oficjalnie zakończyła sezon. Tradycyjnie już kolarze złożyli złożyli wieńce na cmentarzu w Palmirach, następnie powalczyli w Klasyku Palmiry-Jabłonna.

Zakończenie miało miejsce 24.10.2010 r. Tak jak było to zaplanowane po zbiórce na rondzie kolarze udali się w kierunku Palmir. Około godziny 11:30 grupa przybyła na parking przed cmentarzem.

Po chwili oczekiwania na wszystkich gości kolarze podążając za pocztem sztandarowym WTC udali się na cmentarz. Dość liczna w tym roku grupa zgromadziła się na trawniku przed cmentarzem.

W tym momencie przedstawiciele WTC wraz z kolarzami z Rondo Babka Team złożyli wieńce i zapaliła znicze na grobach pomordowanych sportowców.

Następnie kolarze uczcili pamięć poległych minutą ciszy. Po ceremonii wszyscy udali się do szosy, gdzie w samochodzie czekał już Jerzy Ceranka – PILOT. Po chwili stawka ruszyła w kierunku “startu ostrego”. Następnie po wjechaniu na główną drogę kolarze skręcili w lewo w kierunku Czosnowa. Po niedługim czasie stawka przejechała przez “Stary Most” i skręciła w prawo na Jabłonną. W tym momencie odbył się “start ostry”.

W rezultacie do mety dojechała ucieczka, z ktrórej podobnie jak w ubiegłym roku, najszybciej finiszował Adrian Banaszek.

Od końca marca do końca października, w każdą niedzielę miłośnicy szosy rywalizują na na trasie Jabłonna-Chotomów-Dębe-Nasielsk-Borkowo-Nowy Dwór Maz.-Jabłonna. Za pierwsze dziesięć miejsc przyznawane są punkty.

W tym roku były takie niedziele, że na trasę ruszała ponad setka kolarzy!

Galerie zdjęć z zakończenia > tutaj

Końcowe klasyfikacje Rondo Babka Team za rok 2010:

Kategoria “Open

 1. Bogdan Banaszek
 2. Dariusz Banaszek
 3. Arkadiusz Szczerbiak

Kategoria “0” (0 – 29 lat)

 1. Adrian Banaszek
 2. Grzregorz Rytel
 3. Łukasz Ziemka

Kategoria I (30 – 39 lat)

 1. Bogdan Banaszek
 2. Arkadiusz Szczerbiak
 3. Sylwester Matusiak

Kategoria II (40 – 49 lat)

 1. Dariusz Banaszek
 2. Robert Duda
 3. Andrzej Kozłowski (BRAT)

Kategoria III ( 50 -69 lat )

 1. Jarzy Gajewski
 2. Andrzej Ramza
 3. Krzysztof Babicz

Źródło: www.rondobabka.info