Lance Armstrong ujawnił, że zakończy swoją zawodową karierę poza Stanami Zjednoczonymi. Jego uroczyste pożegnanie odbędzie się podczas styczniowego Tour Down Under, rozgrywanego w Australii.

Jestem podekscytowany tym, że moim ostatnim wyścigiem w karierze będzie Santos Tour Down Under”, powiedział. “To będzie mój trzeci raz w tym wyścigu, jestem pewien że będę udzielać się w nim bardziej niż w poprzednich dwóch edycjach.”

Tour Down Under był gospodarzem powrotu Armstronga do profesjonalnego ścigania w 2009 roku, cztery lata po jego odejściu od sportu po wygraniu Tour de France w 2005.

Premier Południowej Australii Mike Rann ogłosił dziś start Armstronga w Tour Down Under, razem ze Stuartem O’Grady. Wyścig UCI ProTour, odbędzie się w dniach 16-23 stycznia, 2011r.

To jest niesamowita okazja dla fanów kolarstwa na całym świecie aby przyjechali do Adelajdy i byli częścią historii, godnie pożegnać Lanca Armstronga, który kończy swoją zawodową karierę w naszym kraju,” powiedział Rann. “Lance jest prawdziwym bohaterem sportu i cieszymy się, że wybiera się ponownie do naszego regionu, Australii Południowej.”