Robert Gesink (Rabobank) drugi rok z rzędu zwyciężył włoski klasyk Giro dell’Emila, na finiszu pokonując Daniela Martina (Garmin) oraz Michele Scarponiego (Androni Giocattoli). Przemysław Niemiec (Miche) był 17, zaś Sylwester Szmyd 19.

Kolarze musieli zmierzyć się z dystansem 196 kilometrów. Wyścig kończył się 9 kilometrowymi rundami, z 2 kilometrowym podjazdem o średnim nachyleniu 10 %, a maksymalnym aż 18 %.

Sobotnie ściganie rozpoczęło się od ucieczki trzech kolarzy, a byli to: Ran Margaliot (Footon Servetto), Sebastian Fournet Fayard (CarmioOro NGC) i Eugenio Loria (CDC Cavaliere). Harcownicy osiągnęli maksymalną przewagę aż 11 minut, ale długo przed finiszem zostali schwytani przez peleton.

W końcówce z 10 osobowej czołówki, zaatakował Daniel Martin, który jechał bardzo mocno pod wspomniane wzniesienie. Za nim skoczyli Scarponi, Gesink oraz Vincezno Nibali. Kiedy wydawało się, że wyścig zwycięży tegoroczny triumfator Tour de Pologne Martin, zza jego pleców wyskoczył Gesink, który ostatecznie pierwszy przekroczył linię mety.

Z sześciu Polaków którzy stanęli na starcie, do mety dojechali jedynie Przemysław Niemiec (17) oraz Sylwester Szmyd (19).

Zobacz ostatnie kilometry:

Wyniki Giro dell’Emilia 2010:

1 Robert Gesink (Ned) Rabobank 4:49:14
2 Daniel Martin (Irl) Garmin – Transitions 0:00:01
3 Michele Scarponi (Ita) Androni Giocattoli 0:00:09
4 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha 0:00:11
5 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo 0:00:13
6 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago-CSF Inox 0:00:16
7 Jerome Coppel (Fra) Saur-Sojasun 0:00:24
8 Xavier Tondo Volpini (Spa) Cervelo Test Team 0:00:40
9 Riccardo Ricco (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:50
10 Patrik Sinkewitz (Ger) ISD – Neri 0:00:54
11 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank 0:01:14
12 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:01:17
13 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago-CSF Inox
14 Chris Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:01:26
15 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
16 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:01:33
17 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
18 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
19 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo
20 Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:01:37
21 Francesco Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone
22 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:01:45
23 Simone Stortoni (Ita) Colnago-CSF Inox
24 Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone
25 Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone
26 Jurgen Van Goolen (Bel) Omega Pharma-Lotto
27 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo
28 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
29 Cristiano Salerno (Ita) De Rosa – Stac Plastic
30 Emanuele Sella (Ita) Carmiooro NGC
31 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 0:02:10
32 Luca Zanasca (Ita) CDC – Cavaliere
33 Paolo Bailetti (Ita) Ceramica Flaminia
34 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana
35 Matthew Lloyd (Aus) Omega Pharma-Lotto 0:02:18
36 Anthony Delaplace (Fra) Saur-Sojasun 0:02:25
37 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:02:30
38 Alessandro Bisolti (Ita) Colnago-CSF Inox
39 Thomas Danielson (Usa) Garmin – Transitions
40 Maxime Monfort (Bel) Team HTC – Columbia
41 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Androni Giocattoli 0:03:02
42 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:03:08
43 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
44 Egor Silin (Rus) Team Katusha
45 Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri 0:03:15
46 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
47 Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto 0:03:36
48 Kanstantsin Sivtsov (Blr) Team HTC – Columbia
49 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
50 Leonardo Bertagnolli (Ita) Androni Giocattoli 0:04:31
51 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur-Sojasun
52 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha
53 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 0:05:30
54 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Farnese Vini
55 Bauke Mollema (Ned) Rabobank 0:06:08
56 Filippo Savini (Ita) Colnago-CSF Inox 0:07:59
57 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone
58 Christophe Brandt (Bel) Omega Pharma-Lotto
59 Stefan Schumacher (Ger) Miche
60 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
61 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Farnese Vini
62 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone
63 G. Luca Mirenda (Ita) ISD – Neri
64 Francesco Tizza (Ita) Carmiooro NGC
65 Massimiliano Gentili (Ita) Ceramica Flaminia
66 Matteo Montaguti (Ita) De Rosa – Stac Plastic
67 Davide Bonuccelli (Ita) CDC – Cavaliere
68 Oleg Berdos (Mda) De Rosa – Stac Plastic
69 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
70 Enrico Magazzini (Ita) Lampre-Farnese Vini
71 Diego Caccia (Ita) ISD – Neri
72 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas-Doimo
73 Sébastien Joly (Fra) Saur-Sojasun
74 Luciano Barindelli (Ita) Carmiooro NGC
75 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana