Jak nastroje w ekipie ?

Nastroje są bardzo dobre, nie odczuwalna jest jak na razie presja, a przynajmniej jej nie widać. Dzisiaj wieczorem mamy odprawę, wiec zapewne presja mocno wzrośnie jak to zawsze po takich rozmowach.

W czasówce bardzo ładnie pojechał Maciek Bodnar, tydzień temu tuż za Pozzato. Czy Maciek będzie liderem, czy każdy jedzie na siebie ?

Na pewno każdy nie pojedzie na siebie, jesteśmy drużyną a kolarstwo jest sportem drużynowym. Ustalimy dzisiaj pewne szczegóły taktyczne, które jutro trzeba będzie dostosować do przebiegu wyścigu. Na wyścigu nie można używać radia, ale nie uważam tego za jakieś wielkie utrudnienie.

Jak spędzacie ostatnie chwile przed wyścigiem? Jak pogoda w Australii ?

Pogoda na szczęście poprawia się, dzisiaj było już naprawdę przyjemnie i słonecznie, ale poprzednie dni bardzo zimne i deszczowe. Jutro ma być do 24 stopni więc idealnie. Ostatnie chwile w spokoju, każdy ma jakiś swój ulubiony sposób wyciszenia się przed wyścigiem. Po kolacji chwila luzu i szybko spać do jutro wstajemy bardzo wcześnie, do tego dochodzi niekorzystna zmiana czasu.

Ten sezon był chyba Twoim najlepszym w zawodowej karierze ? Czy możemy liczyć na Twój dobry występ podczas wyścigu sezonu ?

Faktycznie miałem bardzo dobry sezon i bardzo chciałbym żeby tak pozostało do moich ostatnich wyścigów. Jak będzie jutro? Hmm obawiam się że może być ciężko. Od dwóch dni zmagam się z zapaleniem przyczepu mięśnia, jest to dość bolesna i nieprzyjemna dolegliwość, staramy się to jak najlepiej zaleczyć. Nie wiem gdzie się ten uraz przyplątał, ale bardzo mnie to martwi. Jeśli okaże się, że jutro ból będzie mocno odczuwalny postaram się możliwie najwięcej pomóc chłopakom, zaznaczyć jakoś swoją obecność i na tym może skończyć się mój wyścig o tytuł Mistrza Świata.

Od przyszłego sezonu będziesz jeździł w Team Netapp, jakie są Twoje oczekiwania wobec nowego pracodawcy ? Będziesz liderem ?

Chciałbym znaleźć w drużynie fajną ale profesjonalną atmosferę, grupa ma duże ambicje więc jestem spokojny o kalendarz startów. Niemcy potrafili w przeszłości stworzyć kilka bardzo dobrych grup, myślę, że w przyszłości również ta może się taką stać. W połowie listopada mamy pierwsze spotkanie gdzie będę mógł wszystkich poznać. Na pewno wtedy omówimy sporo szczegółów a po spotkaniu będę mógł powiedzieć więcej na temat moich oczekiwań.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia!

Rozmawiał Marek Bala

Foto: Robert Słupik