Czwarty dzień mistrzostw, to rywalizacja Elity kobiet w wyścigu ze startu wspólnego. Na starcie niestety zabraknie reprezentantek Polski.

Zawodniczki mają do pokonania 127 km na tej samej trasie co młodzieżowcy.

Główną kandydatką do złotego medalu jest Holenderka Marianne Vos. Zawodniczka zna już smak zwycięstwa w mistrzostwach świata. Udało jej się to w 2006 roku, kiedy została najlepszą kolarką globu mając zaledwie 19 lat! W trzech następnych sezonach sięgała po srebrny medal mistrzostw, jednak teraz młoda zawodniczka ma ochotę na złoto.

Vos prowadzi zarówno w rankingu UCI oraz w pucharze świata, głównie dzięki zwycięstwom w: Trofeo Alfredo Binda, La Fleche Wallonne i Open de Suede Vargarda.

Przeszkadzać młodej Holenderce będzie mistrzyni świata z 2008r., Brytyjka Nicole Cooke, która co prawda miała dość przeciętny sezon, jednak bardzo dobrze umie przygotować się do ważnych imprez, potwierdzając to w mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich.

Szwedka Emma Johansson, obecnie zajmuje drugie miejsce na świecie, była ogromną niespodziankę w tym roku prowadząc w pucharze świata przez większą część sezonu. Jednak jej ilość drugich miejsc znacznie przekracza liczbę jej zwycięstw w tym sezonie i lepiej notowaną od niej zawodniczką jest Vos. Jednak mistrzostwa świata rządzą się swoimi prawami i wszystko może się wydarzyć.

Groźne będą: Niemki: Ina Teutenberg oraz Trixi Worrack, Kirsten Wild (Holandia) oraz zwyciężczyni czasówki, Brytyjka Emma Pooley.