Pierrick Fédrigo podpisał kontrakt z ekipą Francaise des Jeux na nowy sezon 2011.  Jego obecny pracodawca, ekipa Bbox Bouygues Telecom wciąż nie potwierdziła umowy sponsorskiej na kolejny sezon, mimo zapewnień szefa zespołu Jeana-Rene Bernadeau o rzekomej stabilności w finansowaniu drużyny.

„To może być kluczowy zawodnik dla każdego zespołu,” powiedział menadżer FDJ, Marc Madiot “On wie, jak wygrywać wyścigi, każde wyścigi. Nawet te w trudnym terenie.”

W lipcu, Fédrigo wygrał etap przebiegający przez Tourmalet z metą w Pau. Ten triumf dla Francuza był trzecim sukcesem etapowym w Tour de France w karierze. Pierrick może pochwalić się również zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Criterium International, również z tego roku.

Chcemy, aby skupił się na wyścigach jednodniowych oraz na sukcesach na etapach w dużych wyścigach,” wyjaśnia Madiot „On jest urodzonym zwycięzcą, nie traci zbyt wiele szans na wygraną.”

Fédrigo chciał zostać w ekipie po udanym Tour de France, ale mówiono że oczekuje również na wiadomośc o nowych, potencjalnych sponsorach drużyny.

Wciąż nie jest jasna przyszłość największej gwiazdy ekipy Jeana-Rene Bernadeau, mistrza Francji Thomasa Voecklera, który z niepokojem patrzy na poszukiwania nowego sponsora swojej obecnej drużyny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments