Kolumbijczyk, Nairo Alexander Quintana Rojas potwierdził że bardzo dobrze czuje się na Risoul i wygrał ostatni, 7. etap wyścigu Tour de l`Avenir. Młody zawodnik wykręcił najlepszy czas w górskiej czasówce, pokonując Amerykanina Andrew Talansky`ego oraz swojego rodaka Jarlinsona Pantano Gomeza, zapewniając tym sobie triumf w klasyfikacji generalnej wyścigu. Sylwester Janiszewski ukończył wyścig na 22. miejscu.

Quintana Rojas pokonał 13,5 kilometrowy podjazd pod Risoul (7%) w 33 minuty i 35 sekund. Talansky stracił do niego aż 47 sekund. Trzeci na mecie Jarlinson Pantano Gomez przyjechał 17 sekund po Talanskym. Sylwester Janiszewski z czasem 36:52 zajął 22. pozycję.

Pierwsza trójka klasyfikacji generalnej wygląda identycznie jak klasyfikacja ostatniego etapu. Nairo Alexander Quintana Rojas okazał się najlepszy w tegorocznej edycji Tour de l`Avenir, pokonując Talansky`ego o 1 minutę i 44 sekundy. Gomezowi do zwycięstwa zabrakło 1 minutę i 55 sekund.

Janiszewski tak jak ostatni etap, wyścig ukończył na 22. miejscu ze stratą 13 minut i 37. Paweł Poljański był tuż za kolarzem CCC Polsat Polkowice, na 23. lokacie ze stratą 14 minut i 22 sekund. Adrian Honkisz, Kamil Zieliński oraz Michał Kwiatkowski ukończyli „Tour de France dla orlików” na odpowiednio 51, 66 oraz 70 pozycji.

W klasyfikacji drużynowej Polacy zajęli 11. lokatę

Poprzedni artykułCarlos Barredo uciekł i wygrał 15 etap Vuelta a Espana. Nibali nadal liderem.
Następny artykułGreg Henderson nowym liderm Tour of Britain. Świetna jazda Michała Gołasia!