Thomas Bonnin (Albi Velo Sport), podpisał kontrakt z ekipą ProConinental – Skill-Shimano. Francuski talent na razie przez jeden sezon będzie bronił barw holenderskiej drużyny.

21-latek występował w tym sezonie w drużynie Albi Velo Sport, rezerwie ekipy ProTour – Ag2r La Mondiale. Po dobrych występach w pierwszej części sezonu, trafił na staż właśnie do Ag2r. Jednak młody kolarz nie przekonał swoimi umiejętnościami szefów ekipy i nie zdołał podpisać z nimi całorocznej umowy.

Skorzystała na tym ekipa Skill-Shimano, która zatrudniła obiecującego, górala z Francji. Młody kolarz w tym sezonie zajął 2. miejsce w alpejskim wyścigu 2.2 UCI – Tour des Pays de Savoie, wygrał etap na podobnym wyścigu, również klasy UCI – Ronde de l’Isard oraz został najlepszym góralem wyścigu Tour du Pays Roannais.

Podczas sierpniowego stażu w Ag2r La Mondiale, Bonnin startował w wyścigu Tour de l’Ain, gdzie dwa razy meldował się na 11. miejscu a w klasyfikacji generalnej zajął 20. pozycję. Jednak w ubiegłym tygodniu reprezentował barwy reprezentacji Francji podczas wyścigu Tour du Val d’Aoste (2.2-U25), gdzie wygrał jeden z etapów oraz klasyfikację górską.

Poprzedni artykułPhilippe Gilbert wygrywa 3 etap Vuelta a Espana i zostaje nowym liderem