Anthony Ravard (Ag2r-La Mondiale) wygrał drugi etap wyścigu Tour du Poitou-Charentes, 26-letni Francuz pokonał po finiszu z dużej grupy Dominique`a Rollin (Cervelo) i Enrico Rossiego (Ceramica Flaminia). Liderem pozostał Anthony Roux (Francaise des Jeux).

Głównym agresorem dzisiejszego 178 km etapu z Saint Georges De Didonne do Niort był młody Brice Feillu (Vacansoleil). Francuz do odjazdu zabrał Romaina Bacona (Big Mat-Auber 93). Duet zgodnie współpracował i na 120 kilometrze mieli 6 minut przewagi, jednak ekipa lidera, Française des Jeux w porę zabrała się do niwelowania przewagi.

Feillu i Bacona udało się dogonić dopiero w decydującej fazie wyścigu. Kiedy na 9 kilometrów przed metą dwójka miała 25 sekund przewagi, samotnego ataku spróbował Feillu. W końcówce w gonitwę ucieczki włączyły się ekipy Saur-Sojasun i Bbox-Bouygues Telecom, które doprowadziły do finiszu z dużej grupy.

W finałowym sprincie, najlepszy okazał się Ravard pokonując Rollina oraz Rossiego. Anthony Rouxw klasyfikacji generalnej prowadzi z 5 sekundową przewagą nad Ravard. Brice Feillu dzięki lotnym premią awansował dziś na trzecią pozycję, tracąc do lidera 8 sekund.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments