Tony Martin (HTC-Columbia) wygrał siódmy etap wyścigu Eneco Tour. Niemiec dzięki zwycięstwu zapewnił sobie triumf w końcowej klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce na etapie dla Holendra Maartenea Tjallingii (Rabobank). Trzeci był Alex Rasmussen (SaxoBank). Najlepszy z Polaków, Jarosław Marycz (SaxoBank) był 20.

Martin po raz kolejny potwierdził, że jest jedynym konkurentem dla Fabiana Cancellary, podczas rywalizacji o tytuł mistrza świata w jeździe na czas. Niemiec na 16,9 kilometrowej trasie uzyskał rezultat 20:24 i o 6 sekund pokonał Maartenena Tjallingii oraz o 9 sekund Alexa Rasmussena.

Jarosław Marycz stracił do Martina 53 sekundy. Maciej Bodnar (Liquigas) był 31. ze stratą 1 minuty i 1 sekundy. Marcin Sapa (Lampre) zajął 34 miejsce ze stratą minuty i pięciu sekund. Michał Gołaś (Vacansoleil) pojechał najsłabiej z naszych rodaków, uplasował się na 100 miejscu z blisko 3 minutową stratą do zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej młody Niemiec pokonał Koosa Moerenhouta (Rabobank) o 31 sekund. Trzeci był ubiegłoroczny triumfator, Edvald Boasson Hagen (Sky Professional Cycling Team) któremu do tegorocznego zwycięstwa zabrakło minutę i czterdzieści sześć sekund. Najlepiej z Polaków wypadł Maciej Bodnar, zajmując 47. miejsce.