Zwycięzca wyścigu Tour de France z 2008 roku, Carlos Sastre ogłosił, że opuszcza on ekipę  Cervelo TestTeam po obecnym sezonie i przechodzi do Team Geox na rok 2011. Włoski producent obuwia przejął ekipę Footon-Servetto i Sastre jest ich pierwszym znanym nabytkiem.

„Zaufanie, które odczuwałem od samego początku rozmów, było najważniejszym czynnikiem, który przyciągnął mnie do tego nowego projektu. Pomogło mi również doświadczenie, które zdobyłem przez lata ścigania się na rowerze,” powiedział Hiszpan.

„W tej chwili cieszę się, bardziej niż kiedykolwiek z jazdy na rowerze. To nowe wyzwanie jest ciekawe, a ja zmagam się z takimi zadaniami przez całe życie”, dodał.

„Spotkaliśmy się i podpisaliśmy kontrakt w zaledwie dwa dni”, powiedział menadżer drużyny Geox – Mauro Gianetti.

Sastre do Cervelo trafił w 2008 r., tuż po jego zwycięstwie w Tour de France dla ekipy CSC. Jego triumf był zaskoczeniem dla wielu, ale było to zasłużone zwycięstwo poprzez piękny etap z metą na Alpe d’Huez i dobrą jazdę w czasówce.

Poprzedni artykułStefan Schumacher wraca do ścigania
Następny artykułPro-Liga po Pucharze Uzdrowisk Karpackich – Jacek Morajko i CCC na czele
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments