Bjarne Riis ogłosił, że Saxo Bank nadal będzie sponsorem jego grupy kolarskiej. Drugim sponsorem tytularnym będzie firma SunGard. Oprócz tego w 2011 r, w ekipie pojawi się zwycięzca Tour de France, Alberto Contador, który dołączy do Riisa na najbliższe dwa lata.

Specialized nadal będzie dostarczał rowery dla ekipy.

Według duńskiej telewizji, Saxo Bank ma powiększyć budżet zespołu o dodatkowe 6 milionów euro, jednak nie wiadomo, czy współpraca ta będzie trwała po 2011 roku.

Saxo Bank podjął decyzję, aby zostać z nami na kolejny rok. Lars Seier (przedstawiciel SaxoBank) pracował bardzo ciężko w tej sprawie. Cieszę się i jestem dumny, że nadal możemy iść naprzód z naszą współpracą, “powiedział Riis.

Riis potwierdził również zakontraktowanie Alberto Contadora: Jestem dumny, że mogę dzisiaj zaprezentować Alberto Contadora jako zawodnika który będzie reprezentował nas przez najbliższe dwa lata. Jestem dumny również z tego, że udało się nam pozyskać do duńskiej ekipy najlepszego kolarza.

Riis zapewnił, że Contador będzie liderem zespołu, ale teraz musi jednocześnie odbudować swój zespół na 2011 rok. Przypomnijmy że Andy i Frank Schleck potwierdzili już że będą występować dla nowego luksemburskiego zespołu. Wraz z nimi odchodzą  Jens Voigt, Stuart O’Grady. Rozmowy prowadzone są jeszcze z Niemcami Linusem Gerdemannem oraz Fabianem Wegmannem i młodym Domenikiem Klemme. Fabian Cancellara pozostanie w SaxoBanku.