Były mistrz świata Alesandor Ballan chce wygrać Tour de Pologne. Włoch bardzo liczy na to zwycięstwo, byłoby to jego pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji zapewniłoby mu także miejsce w kadrze Włoch na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Melbourne.

Selekcjoner włoskiej kadry jeszcze nie zamknął listy zawodników, którzy pojadą do Australii, ale coraz mniej na niej miejsca. Bettini opiera się głównie zawodnikach startujących w takich wyścigach jak Tour de France, więc od tego jak wypadnie Ballan na Tour de Pologne zależy jego udział w MŚ.

Rozmawiałem niedawno z Bettinim i sam mi mówił, że Wyścig Dookoła Polski nie należy do łatwych. Powiedział mi, że zwycięstwo tutaj będzie równie trudne, jak w Tour des Flandres. Myślę, że mogę powtórzyć sukces sprzed roku. Chcę w końcu zdobyć punkty do rankingu UCI w barwach BMC. Może zwycięstwo przyjdzie mi łatwiej niż rok temu? Żartuję oczywiście, będzie trudno, wystarczy spojrzeć na listę startową, jest wielu znakomitych zawodników na trasie”, mówił dziś Ballan. Włoch szczególnie chciałby wygrać etap z Sosnowca do Katowic, poświęcony pamięci Franco Ballerini’emu. Na tymże etapie pojawi się także Paolo Bettini.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments