Zwycięzca klasyfikacji punktowej wyścigu Tour de France, Alessandro Petacchi (Lampre Farnese Vini) nie zdecydował się na obszerne zeznania podczas przesłuchania przez policję w sprawie stosowania nielegalnych środków antydopingowych.

“Zarzuty są zbyt ogólne i dlatego postanowił nie odpowiadać na pytania. Nie ma w tym nic dziwnego, to normalna strategia obrony ” powiedział adwokat Petacchiego – Virgilio Angelini  dla Gazzetta dello Sport. Były kolega z ekipy i przyjaciel Włocha, Lorenzo Bernucci również nie powiedział nic ciekawego policji.

Po raz pierwszy okazało się, że Petacchi został oficjalnie objęty dochodzeniem przez włoską policję przed rozpoczęciem 16. etapu  Tour de France. Zawodnik sugeruje, że wiedział o oskarżeniach przed wyjazdem na Tour. Petacchi podtrzymuje, że nic złego nie zrobił i mógł spokojnie kontynuować wyścig, na którym triumfował w klasyfikacji punktowej oraz wygrał 2. etapy.

Petacchi nadal będzie mógł się ścigać w najbliższych tygodniach, ponieważ działania policji są na etapie dochodzenia i formalne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Jednak Petacchi został również wezwany do stawienia się przed śledczymi włoskiego Komitetu Olimpijskiego. Przesłuchanie ma się odbyć 3 sierpnia w Rzymie.