Alberto Contador został powitany przez ponad 300 fanów, gdy wrócił do Madrytu w poniedziałek po swoim trzecim zwycięstwie w Tour de France.

Po spotkaniu z premieemr Hiszpanii, José Luisem Rodríguezem Zapatero i prezydentem regionu Madryt, lider zespołu Astana został przyjęty jak bohater w swoim rodzinnym mieście Pinto, gdzie po raz kolejny oświadczył, że jest mało prawdopodobne aby wystartował we Vuelcie, która rozpoczyna się w Sewilli, 28 sierpnia.

Contador powiedział, że będzie ponownie startował w dwóch wielkich Tourach w jednym sezonie, ale chyba jeszcze nie w tym roku. “Jest to bardzo skomplikowane zadanie, przejechać dwa największe wyścigi na świecie w jednym sezonie, ale spróbuję tego jeszcze raz w 2011r,” powiedział.

Jednak Contador nie zamyka całkowicie drzwi do startu w Vuelcie, gdzie Andy i Frank Schleck są jednymi z głównych pretendentów do tytułu. “Trasa tegorocznej Vuelty jest bardzo atrakcyjna i nie mówię że nie wystartuje w niej na 100% pewien. Jeśli nie, na pewno wrócę w przyszłości. “

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments