Duńczycy Jakob Fuglsang oraz Matti Breschel, chcą zostać w drużynie Bjarne Riisa jeśli ten, w przyszłym sezonie znajdzie nowego sponsora dla swojej ekipy.

Fuglsang łączony był w doniesieniach prasowych, z nową ekipą tworzoną przez dyrektorów drużyny Saxo Bank: Kima Andersena oraz Briana Nygaarda. Jednak młody kolarz spotkał się z Riisem w zeszłym tygodniu, aby omówić swoją przyszłość.

Swój pobyt u boku Riisa, Duńczyk uzależnia od dwóch rzeczy. ”Po pierwsze muszę znać swoją  przyszłość i pozycję w jego ekipie. Po drugie muszę wiedzieć, że będzie na mnie stawiał w wielkich wyścigach. Co prawda jeszcze pewnie w przyszłym roku nie stanę na podium Tour de France, jednak mam jasne cele na przyszłość” – dodaje Fuglsang.

Z kolei Matti Breschel na pewno zostanie na „starych śmieciach”.

„Wolę pozostać z Bjarne Riisem – mówił. Mam nadzieję, że Riis znajdzie nowego sponsora, wolał bym żeby stało się to już na dniach.  O ile wiem, poszukiwania nowego źródła finansowania naszej ekipy idą całkiem nieźle”- dodaje.

Jeśli jednak zawodnik nie znajdzie nowego sponsora, triumfator tegorocznego Dwars door Vlaanderen nie martwi się o przyszłość. „Mam konkretne oferty od innych, jednak nie rozmawiałem z Kimem Andersenem”. – powiedział.