Ekipa Caisse d’Epargne ogłosiła skład na zbliżający się Tour de France. W składzie hiszpańskiej drużyny zabrakło króla gór wyścigu z 2007 r. – Juana Mauricio Solera

Kolumbijczyk nabawił się kontuzji kolana podczas Criterium du Dauphine Libere, co spowodowało jego absencję podczas „Wielkiej Pętli”. Skład ekipy był już znacznie osłabiony po zawieszeniu lidera ekipy – Alejandro Valverde, któremu w zeszłym miesiącu udowodniono udział w Operación Puerto.

Podczas braku właśnie tych dwóch kolarzy, Caisse d’Epargne będzie prowadzony przez świeżo upieczonego mistrza Hiszpanii w jeździe na czas – Luisa Leona Sancheza. Po bardzo solidnej części sezonu, będzie on nadzieją swojej ekipy zarówno na zwycięstwo etapowe jak i na dobry występ w generalce, w której Sanchez w ubiegłej edycji TdF zajął 26. miejsce.

Również mistrz Hiszpanii w wyścigu ze startu wspólnego Ivan Gutierrez będzie miał okazję pokazać się w mistrzowskich barwach na francuskich szosach.

W barwach Caisse d’Epargne zobaczymy jeszcze ubiegłorocznego mistrza Hiszpanii – Rubena Plazę. Z racji francuskiego sponsora ekipy, wśród „Czarnych Koszul” nie może zabraknąć trójkolorowych. Kibice liczą na doświadczenie Christopha Moreau, który jak zwykle nastawia się na klasyfikację generalną, jednak w rzeczywistości już od pierwszego płaskiego etapu dzielny Christophe będzie walczył na górskich premiach zlokalizowanych na wiaduktach. Drugim Francuzem jest Mathieu Perget – debiutujący w Tour de France.

Skład uzupełnią: młody talent z Portugalii – Rui Costa, specjalista od ucieczek – Vasil Kiryienka, zwycięzca etapu podczas Vuelty Imanol Erviti i najlepszy sprinter drużyny Jose Joaquin Rojas.

Pełny skład Caisse d’Epargne na Tour de France
:

Imanol Erviti, Ivan Gutierrez, Vasil Kiryienka, Christophe Moreau, Mathieu Perget, Ruben Plaza, Jose Joaquin Rojas, Luis Leon Sanchez i Rui Costa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments